Cardano Robinhood’da listeleniyor, sadece ADA boğalarının gücü tükeniyor ve %40 düşüş riski var

ThCardano (ADA) piyasası, 31 Ağustos’tan bu yana, ABD merkezli perakende yatırım platformu Robinhood’daki listelenmesinden ilk borç verme ve borçlanma protokolü Aada Finance’in yayınlanmasına kadar arka arkaya iyi haberlere şahit oldu.

Ek olarak, Cardano geliştiricisi IOHK, Eylül ayında uzun süreden beri beklenen Vasil hard fork’unun piyasaya sürülmesine yol açacak “üç tehlikeli sonuç kütle göstergesini” perçinlemeye yakın olduklarını belirtti. Vasil, boru hattı vasıtasıyla Cardano’nun ölçeklenebilirliğini ve işlem hacmini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Yükseltme, Cardano blok zincirindeki akıllı sözleşmeler için kullanılan bir programlama dili olan Plutus komut dosyasını değiştirerek merkezi olmayan uygulamayı (DApp) ve akıllı sözleşme kabiliyetlerini de iyileştirebilir.

Bu hafta, göstergelerimize erişme yolunda ilerliyoruz. SPO’ların %80’inden fazlası yükseltildi ve seyrettiğimiz en iyi DApp’lerin %70’inden fazlası başarıya ulaşmış üretim öncesi testleri onayladı. ✅4/8

— Giriş Çıkışı (@InputOutputHK) 31 Ağustos 2022

Sadece, ADA’nın son 24 saatteki fiyat eğiliminin ortaya koyduğu benzer biçimde, canlandırıcı güncellemeler kafi alıcıları çekmeyi başaramadı.

Ayı piyasası rallisi

Günlük grafikte, ADA’nın fiyatı, seansın en düşük seviyesi olan 0.424$’dan sıçradıktan bigün sonrasında, 1 Eylül’de ortalama %9 artışla 0.462$’lık gün içi en yüksek seviyesine terfi etti.

İlgili: Cardano, yeni raporda küresel en samimi markalarda Bitcoin’i geride bıraktı

Bununla beraber, bu hareket, daha düşük işlem hacimleriyle beraber, tüccarlar içinde uzun bir ralli hakkında daha zayıf bir kanaat bulunduğunu gösteriyor.

ADA/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

ADA’nın mütevazı fiyat artışı da, tipik olarak, açık düşüş pozisyonunu kapatmak için tüccarların ödünç alınan tokenları geri satın alması ve böylece spot fiyatı özetlemek gerekirse yükseltmesi sebebiyle, tipik olarak kısa kapama sebebiyle %28.5’lik keskin bir düşüşün peşinden geldi.

Netice olarak, Cardano’nun toparlanması bir ayı piyasası rallisi olabilir. Bu beklenti, ADA’nın ADA/USD paritesini ABD hisse senetleriyle neredeyse aynı seviyede tutan makroekonomik risklere maruz kalmasından meydana gelmektedir.

ADA/USD ve Nasdaq günlük korelasyon katsayısı. Kaynak: TradingView

Mesela, 1 Eylül’de ADA ve Nasdaq arasındaki korelasyon katsayısı 0.80 idi.

Azalan üçgen dökümü ileride mi?

Teknik açıdan ADA, 7 Mayıs’tan beri günlük grafiğinde azalan bir üçgen deseni çiziyor.

Detaylı bir şekilde, fiyat düşen bir üst trend çizgisi ve yatay bir alt trend çizgisi tarafınca tanımlanan bir aralık içinde konsolide edildiğinde, azalan üçgenler görünür. Çoğu zaman fiyat alt trend çizgisinin altına düştükten sonrasında çözülürler ve kaide olarak maksimum üçgen yüksekliği kadar düşebilirler.

ADA/USD üç günlük fiyat tablosu, azalan üçgen dökümü kurulumunu ihtiva eder. Kaynak: TradingView

ADA şimdi, aşağıda gösterildiği benzer biçimde, potansiyel bir arıza için azalan üçgen kurulumunun alt trend çizgisini kontrol ediyor. Model yukarıda belirtildiği benzer biçimde gerçekleşirse yada mevcut fiyatlardan %40’lık bir düşüş olursa, token Eylül ayına kadar 0,268 dolara düşecek.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir