Cardano Testnet “Yıkım Bir Şekilde Bozuldu”: Ekosistem Geliştirme

Mühim Çıkarımlar

Cardano hisse havuzu operatörleri, blok zincirinin istemci yazılımının son sürümünde, kontrol ağında uyumsuz çatallar oluşturan eleştiri bir hata keşfetti. Tanınmış Cardano ekosistem geliştiricisi Adam Dean Perşembe günü uyardı ve kontrol ağının “felaketle bozulduğunu” söylemiş oldu. Cardano şimdi yeni istemci yazılımı Cardano Node sürüm 1.34.3’ü herhangi bir blok geçmişi olmayan iki yeni kontrol ağında çalıştırıyor.

Bu makaleyi paylaş

Dean’e nazaran Cardano, varsayımsal nükleer saatte “gece yarısına” tehlikeli bir halde yaklaştı.

Cardano Testnet, “Acil Edilen” Güncellemelerin Arkasından Koptu

Cardano’nun kontrol ağı bozuldu, önde gelen bir geliştirici uyardı.

Cardano’nun istemci yazılımının eski sürümlerinde, ağ geliştiriciler topluluğu tarafınca hemen hemen yeni keşfedilen bir hata sebebiyle, Katman 1 blok zincirinin kontrol ağı artık uyumsuz ve son olarak istemci yazılımını destekleyemez.

🧵 (1/n) Bugün #Cardano #Testnet’in Cardano Node v 1.35.2’deki bir hata sebebiyle **felaketle** bozulduğunu belirtmek önemlidir. Bu, Vasil Hardfork için daha ilkin “Kontrol Edildi ve Hazır” olduğu söylenen versiyondu. Bu hata bir tek ortaya çıkarıldı…

— Adam Dean (@adamKDean) 18 Ağustos 2022

Önde gelen bir ekosistem geliştiricisi ve eski Cardano hisse havuzu operatörü olan Adam Dean, Perşembe günü geç saatlerde iki senedir çalışmakta olan Cardano kontrol ağının blok zincirinin istemci yazılımının mevcut sürümüyle uyumsuz hale geldiğine dair bir uyarı tweetledi. “Bugün Cardano Testnet’in Cardano Node v 1.35.2’deki bir hata sebebiyle **felaketle** bozulduğunu belirtmek önemlidir,” dedi.

Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketi Input Output, bağımsız hisse havuzu operatörlerine Cardano Node sürüm 1.34.2’nin yoğun bir halde kontrol edildiğini ve dağıtıma hazır bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece, hisse senedi operatörlerinin bir çok, bir Vasil hardfork birleştirici vakasını simüle etmek için sürüme yükseltmek için acil ettikten sonrasında, operatörler ATADA ve PoolTool, istemci yazılımında uyumsuz çatalların oluşturulmasına neden olan eleştiri bir hata keşfetti.

Hata keşfedildikten sonrasında Cardano, orijinal kontrol ağıyla eşitlenemeyen ve şu anda herhangi bir blok geçmişi olmayan iki yeni kontrol ağı üstünde çalışan Cardano Node 1.35.3 adlı yeni bir istemci yazılımı yayınladı. Bugün Crypto Capital Venture podcast’indeki durumu çözümleme eden Dean, son olarak gelişmenin son aşama dikkatli olmasını gerektirdiğini söylemiş oldu. İki yeni kontrol ağının “hemen hemen uçtan uca tamamlanmadığını”, kısaca topluluktan asla kimsenin bu tarz şeyleri tam olarak kontrol edemediğini açıklayarak, “Bu aşamada oldukça dikkatli olun” dedi.

Dean, Input Output’tan Vasil yükseltmesini dağıtmak için “acil” seviyesinin kendisine huzursuz duygular verdiğini ve topluluk hataları zamanında yakalamazsa blok zincirinin bir felaketle karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Cardano için bir “nükleer saat” olsaydı, “gece yarısına” tehlikeli bir halde yaklaştık” diye yazdı.

Cardano’nun bugüne kadarki “en mühim güncellemesi” olarak adlandırılan Vasil hardfork’un başlangıçta 29 Haziran’da yayınlanması planlanıyordu. Sadece, son teslim zamanı yaklaşırken, Input Output hard fork’u ilkin Temmuz ayının son haftasına ve arkasından “birkaç tane daha” için erteledi. haftalar” kontrol için daha çok süre tanımak için.

Topluluğun büyük ilgisini çeken son kontrol ağı kırılmasına karşın, Input Output mevzu hakkında yorum yapmadı yada Vasil güncellemesinin yeniden ertelenmesi gerekip gerekmediğine dair bir sinyal vermedi. Cardano’nun ADA tokenı vaka haberini takiben 0,54$’dan 0,46$’a düştü ve gün içinde %13,3’lük bir düşüşe işaret etti.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir