Cardano Vasil sert çatalı birkaç hafta daha gecikmeyle vurdu

Geçen ay canlı yayına geçemedikten sonrasında, Cardano blok zinciri geliştirmesinin arkasındaki takımlar sorunsuz bir ağ yükseltmeyi hedeflediğinden, Cardano Vasil sert çatalı yeniden ertelendi.

Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden görevli kurum olan Input Output Global (IOG), yaklaşmakta olan Vasil sert çatalıyla ilgili Perşembe günü bir YouTube güncellemesi yayınladı.

IOG teknik müdürü Kevin Hammond, borsalar ve API geliştiricileri de dahil olmak suretiyle tüm tarafların “bunun için hazır” olmasını sağlamak için Vasil hard forkunun bir kez daha erteleneceğini duyurdu. Hammond dedi ki:

“Açıkçası bulunduğumuz yerden, gerçek Vasil hard fork’a gitmemize birkaç hafta daha olabilir. […] Bu inanılmaz derecede mühim. Sorunsuz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar hard fork süresince ilerlemeye hazır olmalıdır.”

Hammond, IOG’nin bazı kontrol ağı sorunlarını çözmeye odaklandığına ve Cardano düğümü 1.35.2 sürümüyle ilerlediğine dikkat çekti. Yeni düğüm sürümü, hisse havuzu operatörleri, merkezi olmayan uygulama (DApp) geliştiricileri, dahili testler ve kontrol ağında tanımlanan öteki sorunlarla ilgili sorunları düzeltir.

“Amaç, biz Vasil hard fork’a giderken son sorunları ortadan kaldırmak. Yaptığımız şey, kontrol yetkisini sabitlemek, doğru yapmak ve acil etmemek, ”diye ekledi Hammond.

Beklenen güncellemenin ortasında, Cardano’nun (ADA) fiyatı mühim bir oynaklık görmüş oldu, yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %7’den fazla terfi etti ve 0,537 dolardan işlem görmüş oldu. CoinGecko’nun verilerine bakılırsa, kripto para birimi son 14 gün içinde %21 arttı.

Cardano (ADA) 14 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko

Vasil sert çatalı, Eylül 2021’de tamamlanan Alonzo sert çatalından bu yana Cardano’ya meydana getirilen en büyük yükseltmedir. Yaklaşan çatal, ağı hız açısından iyileştirmesi beklendiğinden, Cardano geliştirmesinde bir “oyun değiştirici” olarak konumlandırılmıştır. ve ölçeklenebilirlik, akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için daha uygun hale getirir.

Input Output, başlangıçta 29 Haziran’da ana ağda hard fork’u gerçekleştirmeyi hedefleyen Vasil hard fork’u için Mayıs 2022’de yol haritasını yayınladı. Hard fork, birkaç “ciddi” hata sebebiyle sonunda Temmuz ayının son haftasına kadar ertelendi.

İlgili: Haber satmak? Vasil hard fork coşkusuna karşın Cardano fiyat riskleri %20 düştü

Vasil’in gecikmesi, kripto para topluluğunun piyasa değerine bakılırsa en büyük kripto para birimlerinden biri için başka bir mühim vaka beklediğinin ortasında geldi. Değere bakılırsa en büyük ikinci blok zinciri olan Ethereum, 19 Eylül’de hisse kanıtı (PoS) geçişinin birleşme aşaması için planlanıyor. 2023’te yaşa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir