Cathie Wood, Düşüşten İki Gün Sonrasında Coinbase Hissesindeki Düşüşü Satın Aldı

Cathie Wood’un teknoloji odaklı yatırım şirketi ARK Invest, borsanın Çarşamba günü düzenleyici kurumların yaptırım tehdidiyle karşı karşıya kalmasından kısa bir süre sonrasında ortalama 18 milyon dolar değerinde Coinbase (COIN) hissesi satın aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafınca federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmiş olduğu iddiasıyla hedef alınan kripto borsası, Çarşamba günü 84 dolardan 62 doların altına düştü.

Wood ertesi gün şirkette 268.928 hisse aldı ve bu sırada COIN her biri 66.30 dolardan kapanmış oldu. Bu, kabaca 17.829.000 dolarlık bir satın alma anlamına gelir.

Buna karşılık Wood, senenin ilk COIN satılmasında Salı günü firmadaki 160.887 hisseyi 13 milyon doların üstüne sattı ve bu ay kripto piyasaları ve ilişkili sektör oyuncularının artmasından sonrasında kar elde etti.

Coinbase’in SEC’e karşı mücadelesi Wood için tanıdık bir bölge: kendi şirketi, ABD Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin spot ETF başlatma girişimlerinde komisyon tarafınca onlarca defa engellendi. Coinbase, geçmişte benzer bir ürünü piyasaya sürme girişiminde Grayscale’in yanında yer aldı.

Bu onun kripto ile ilgili tek ticareti de değildi: Wood ve ARK, fena şöhretli açığa satış satıcısı Hindenburg Research’ün dolandırıcılık iddiasıyla ilgili bir raporunun ortasında benzer bir düşüş yaşadıktan sonrasında Perşembe günü Jack Dorsey’s Block’un (SQ) 320.557 hissesini tahmini 19.84 milyon dolara satın aldı. ve öteki iddiaların yanı sıra yağmacı uygulamalar.

Block suçlamaları reddetti ve SEC ile beraber çalışacağını ve potansiyel olarak Hindenburg Research’e karşı yasal işlem başlatacağını söylemiş oldu. Finansal hizmetler şirketi ve bağlı şirketleri (Cash App, Spiral, vb.), Lightning cüzdanlarından madencilik geliştirme kitlerine kadar Bitcoin ile ilgili çeşitli projeler meydana getirmeye yöneldi.

ARK Invest ek olarak Perşembe günü 27 milyon dolara yakın değere haiz 139.642 Tesla hissesini sattı ve Cuma gününden itibaren yatay işlem görmeye devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk, 2021’de hem Wood hem de Dorsey ile Bitcoin’i uzun uzadıya tartıştı.

Wood’un kendisi, Bitcoin’e 1 milyon dolarlık uzun vadeli bir fiyat hedefi vererek, çökmekte olan para birimleri dünyasında enflasyona karşı korunmaya destek olabileceğine inanıyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir