Cathie Wood’dan ARK Invest, düşük performans sebebiyle 75 milyon dolar değerinde Coinbase hissesi sattı

AArk Invest’in 25 Temmuz tarihindeki işlem verileri, ayı piyasasının ortasındaki zayıf hisse senedi performansı ve SEC tarafınca devam eden soruşturma sebebiyle 1,41 milyondan fazla Coinbase Global Inc hissesi sattığını gösteriyor.

Coinbase hisseleri, üç Ark fonunun portföylerinin bir kısmını satmasının peşinden 25 Temmuz’da 52.93 dolardan kapanmış oldu. Satışların bilgileri gün içi tecim sayfasında gösterildi.

ARK Innovation ETF (AARK) 1.133.495, ARK Next Generation Web ETF (ARKW) 174.611, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) ise 110.218 hisse sattı. Toplam 1418324 Coibase hissesi satıldı – borsadaki yatırımının %2,04’ünü temsil ediyor.

Ark Invest’in COIN Hisselerindeki oyunu

14 Nisan 2021’de Coinbase, Nasdaq’taki ilk çıkışının peşinden halka oluşturulan ilk kripto para borsası oldu. Hisse fiyatı lansman gününde 400 dolara kadar çıktı, sadece o zamandan beri % 85’ten fazla bir fiyat düşüşünü temsil eden 52 dolara düştü.

Cathie Wood’s Ark Invest, ticaretin ilk gününde AARK, ARKW ve ARKF fonları vesilesiyle 246 milyon dolar tutarında 749.205 hisse satın aldı.

Borsanın düşük ilk çeyrek raporunun peşinden, hisse fiyatı 12 Mayıs 2022’de 53.72$’a geriledi. Ark Invest, elindekileri ortalama 2.9 milyon$ değerinde toplam 546.579 hisse artırma fırsatını elde etti.

Coinbase’in işlem hacimlerindeki ve kazançlarındaki son düşüş, Ark’ın önyargısını alımdan satışa çevirmiş olabilir. Bundan dolayı, 27 Temmuz’da yatırım fonu, tecim bildirim bülteninde 75 milyon dolarlık 1.418324 Coinbase hissesinin satışını tamamladığını duyurdu.

SEC, Coinbase’i araştırıyor

COIN payının düşen fiyatı, Coinbase ve SEC içinde büyüyen bir sürtüşme ile bağlantılı olabilir. Eski Coinbase ürün yöneticisi Ishan Wahi’yi içeriden öğrenenlerin ticareti için takip eden SEC, borsada listelenen varlık sınıfı hakkında bir soruşturma başlattı.

İşhan ve kabahat ortaklarına karşı 21 Temmuz tarihindeki bir şikayette SEC, suça dahil olan dijital varlıkların dokuzunun menkul kıymetler bulunduğunu iddia etti. Buna karşılık Coinbase, araştırma sürecinin menkul kıymetleri platformdan uzak tutmayı amaçladığını söylemiş oldu. Coinbase ek olarak SEC’e kripto endüstrisi için net bir düzenleyici çerçeve sağlamasını tavsiye etti.

SEC şimdi Coinbase’i, Amerikalıların menkul kıymet olarak kaydedilmemiş dijital varlıkları kasıtlı olarak alıp satmayacağını belirlemek için araştırıyor. Bloomberg News’e gore, borsanın artan listeleri ABD bekçi köpeğinin dikkatini çekmiş olabilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir