Cebelitarık bakanı, evlatlarının geleceği için Bitcoin topladığını söylemiş oldu

Cebelitarık’ın Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı Albert Isola, kısa süre ilkin Cointelegraph’a bir röportaj verdi ve gelecekte kripto paranın benimseneceğini düşündüğü için evlatları için Bitcoin topladığını söylemiş oldu.

Dedi ki:

“Hemen hemen tertipli olarak kullanacağım bir aşamada değilim, daha oldukca gelecek yıllarda çocuklarımın yararına bir şeyler satın almakla ilgili. dokunmuyorum.”

Kripto ödemelerini kabul eden bölgeler olsa da, Isola, giderek daha çok yargı alanı tarafınca düzenlenmiş olduğu için fiili benimsemenin daha da artacağını söylemiş oldu.

Cebelitarık kriptoda

Cebelitarık 2018’den beri kripto dostu kararlar alıyor. 2018’in başlangıcında Cebelitarık, blockchain ile ilgili işletmelerle ilgili bir takım düzenlemeyi kabul etti. Arkasından ülke, Şubat 2018’de ilk madeni para teklifleri (ICO’lar) ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) için kurallar üstünde çalışmaya başladı. O zamanlar Cebelitarık, ICO’ları düzenleyen ilk egemen ülkeydi.

Ağustos 2018’de ülke, gelecek sürem futbol takımına kriptoyla ödeme yapacağını duyurdu ve bu da onları dünyanın kripto parayla ödeme alan ilk futbol ekibi yapmış oldu.

2021 yılının sonunda Cebelitarık, blockchain teknolojisini hükümet süreçlerine dahil etmeye karar vererek kripto dostu olma hususi durumunu bir adım daha ileri taşıdı. Aralık 2021’de hükümet, kamu hizmetlerini sunmak için blok zinciri tabanlı bir pilot program uyguladığını duyurdu.

Ülkenin kripto düzenlemelerindeki son olarak adımı, esasen büyümüş kripto ekosistemini korumaktı. Cebelitarık hükümeti tutarları, likiditeyi yada piyasa bilgisi manipülasyonunu sınırlamak için yeni kurallar yayınladı. Bununla Cebelitarık, piyasa bütünlüğü için düzenleyici bir çerçeve başlatan ilk hükümet oldu.

Katı fakat işbirliğine açık

Ekim 2018’de İngiltere kripto borsası Coinfloor, Cebelitarık’tan blockchain lisansı alan ilk kripto şirketi oldu. Ülkenin detaylı düzenlemeleri ve uzun lisanslama süreçleri o zamanlar katı olarak algılanıyordu. O zamandan beri hükümet, kripto alanına ortaklık odaklı bir yaklaşım benimserken, düzenlemelerini katı bir halde uyguluyor.

Isola, kuralları asla kimse için esnetmeyeceklerini deklare etti. Dedi ki:

“Eğer onlar [DLT companies] İstediğimiz düzenleme ve kalite standartlarını karşılamaya hazır değiller, lisanslanmayacaklar.”

Cebelitarık, formülünün çalıştığından güvenli bundan dolayı şimdiden muhteşem sonuçlar verdi. Ülke, 2014’ten beri oyun piyasasına aynı katı sadece ortaklık yaklaşımını uyguluyor. Isola’ya nazaran formül o denli mükemmel çalıştı ki şu anda Cebelitarık’ta ortalama 15 oyun şirketi kurulmuş ve bunlar İngiltere’nin çevrimiçi oyunlarının %75’ini oluşturuyor.

Gösterilen: İngiltere, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir