Cebelitarık Milletvekili ‘Çocuklarımın yararına Bitcoin’im var’ diyor

Avrupa’da, İspanya’nın cenup ucunda yer edinen Cebelitarık Britanya Denizaşırı Bölgesi, kripto para birimini benimseme mevzusunda köpüren bir yuvadır.

Cebelitarık Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı ve ülkenin parlamento üyesi Albert Isola, Cointelegraph ile yapmış olduğu röportajda, Cebelitarık’ın kriptoya yaklaşımını deklare etti ve kendi yatırım çıkarlarına birazcık ışık tuttu.

Isola, Cebelitarık’ın amaca yönelik dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) düzenleyici çerçevesine rehberlik etmede fazlaca mühim bir rol oynadı. Sadece, o hem de bir Bitcoiner.

Isola (solda) Cebelitarık yarımadasının “The Rock” olarak malum resminin önünde.

Cebelitarık’taki Bakanlık ofislerinden konuşan Joe Hall’a “Bitcoin’im var” dedi. O devam etti:

“Hemen hemen tertipli olarak kullanacağım bir aşamada değilim, daha fazlaca gelecek yıllarda çocuklarımın yararına bir şeyler satın almakla ilgili. dokunmuyorum.”

Bitcoin’i (BTC) Cebelitarık’ta Bitcoin’i kabul eden Costa Coffee’lerden birinde harcamak onun işi olmayabilir, sadece Bitcoin’in benimsenmesinin artacağını deklare etti, “giderek daha çok yargı onu düzenlemeye başladıkça:

“Hemen hemen tertipli olarak kullanacağım bir aşamada değilim, daha fazlaca gelecek yıllarda çocuklarımın yararına bir şeyler satın almakla ilgili. dokunmuyorum.”

Cebelitarık, kripto şirketleri için çekici bir düzenleyici yargı alanıdır. Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) mevzuatının yürürlüğe girmiş olduğu 2018’den bu yana, giderek daha çok şirket Avrupa bölgesini düşünüyor. Fedi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Obi Nwosu, Cointelegraph’a şunları söylemiş oldu: “Düzenlenmiş yargı alanlarında Cebelitarık devamlı en garip olanı olmuştur.” Coinfloor’u (şimdi CoinCorner) 2018 düzenlemelerini takiben dört yıl ilkin Cebelitarık’a getirdi.

Bitcoin tabanlı bir hususi banka olan Xapo, kısa süre ilkin internasyonal şubesini Cebelitarık’ta açmayı seçti. CEO’su Wences Casares, Silikon Vadisi’nin portakal rengi yöneticilerin arkasından “Sıfır Hasta” olarak bilinirken, Xapo ofisleri Cebelitarık’ın eski askeri savunmalarından oyulmuştur. Cebelitarık’taki en eski surlar olan 711 yılına dayanan Mağribi surları şimdi ofis şarap mahzenini koruyor.

Xapo’nun şarap mahzenine oluşturulan kapı. Duvarlar 1300 yaşlarında.

Hakikaten de, 35.000 kişilik minik bir nüfusa karşın, bölge kripto alanında bir yumruk atıyor. Damex ve Tap.global benzer biçimde kripto şirketleri, bu minik arazi bölgesinde varlık gösterdiler yada var oldular. Artı, Meksika borsası Bitso, hükümet hizmetlerini dijitalleştirmek için geçen senenin sonlarında Cebelitarık ile ortaklık kurdu.

Bununla beraber, Xapo baş teknoloji sorumlusu Anouska Streets Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada, düzenlemenin “latife değil – iş ortağı seçimi” bulunduğunu söylemiş oldu. Hakikaten de, son aylarda Cebelitarık, piyasanın kötüye kullanılmasıyla savaşım için düzenlemeler yapmış oldu. Isola şu noktayı pekiştirdi:

“Eğer onlar [DLT companies] İstediğimiz düzenleme ve kalite standartlarını karşılamaya hazır değiller, lisanslanmayacaklar.”

Hükümet, 2014’te oyun alanı için aynı sıkı sadece ilk ortaklık sürecini kullandı. Isola’nın bildirdiğine gore, şimdi Birleşik Krallık’ın çevrimiçi oyunlarının ortalama %75’i, ortalama 15 işletmeden Cebelitarık’tan yapılıyor.

Isola ek olarak The Rock’ta oyun ve tecim faaliyetlerini yönetti.

İlgili: Andorra, Dijital Varlıklar Yasası ile Bitcoin ve blockchain’e yeşil ışık yakıyor

2018, DLT düzenlemesinin ortaya çıkmış olduğu son Bitcoin ve kripto para ayı piyasasıydı ve arkasından gelen 2020 ve 2021 boğa piyasasında Cebelitarık ödülleri topladı. 2022 ayı piyasasında ya da Isola’nın kırılgan bir halde tanımladığı benzer biçimde “boş süre”da, Cebelitarık’taki işletmeler “yukarıdan yararlanmak ve hem de duruş süresini yönetmek için fazlaca iyi bir konumdadır:”

“Bence DLT firmalarımız fırtınalara göğüs germek ve hemen sonra, zamanı ulaştığında ters yönde yararlanmak için iyi bir konumdalar.”

Bitcoin destekli işletmeler Cebelitarık’ın düzenleme yaklaşımından yararlanırken, son Bitcoin ayı piyasası rallilerinin ışığında Isola, Bitcoin’ini gelecek nesil için elinde tutmak istemekte haklı olabilir.

Cointelegraph’ın Youtube’da medyada yer almasına katkıda bulunacak video röportajı yapmak için Cointelegraph Cebelitarık’ı ziyaret etti. Abone olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir