Celer Network cBridge, DNS istismarından muzdarip olduktan sonrasında çalışmaya devam ediyor

Celer Network, 17 Ağustos’ta 240.000 $ kullanıcı fonunu çalan bir DNS zehirlenmesi saldırısının arkasından faaliyetlerini durdurduktan sonrasında cBridge ön ucunun çalışır durumda bulunduğunu doğruladı.

Celer daha ilkin kullanıcılara, ekip istismarı çözmek için çalışırken cBridge’in ön ucunun kullanılamayacağını bildirmişti. Kısa bir süre sonrasında, probleminin giderildiği doğrulandı.

🌉cBridge ön uç kullanıcı arabirimi artık ek seyretme özelliğiyle tekrardan çalışıyor. DNS zehirlenmesi bir trend oluşturuyor şeklinde göründüğünden, topluluğun herhangi bir DeFi uygulamasında etkileşimde bulunduğunuz sözleşme adreslerini devamlı denetim etmesini şiddetle tavsiye ederiz. Topluluğu devamlı güncel tutacak! https://t.co/xlrLBNsYU3

— CelerNetwork (@CelerNetwork) 18 Ağustos 2022

Bir saldırgan cBridge ön ucunu eline geçirmiş ve fena niyetli akıllı sözleşmelere onay veren kullanıcılardan para çekmişti.

📢📢📢Cbridge ön ucunun ihtimaller içinde DNS ele geçirmesini yansıtan raporlar görüyoruz. Şu anda araştırıyoruz ve lütfen şu anda köprü oluşturmak için ön ucu kullanmayın.

— CelerNetwork (@CelerNetwork) 17 Ağustos 2022

Lüzumlu soruşturmanın arkasından Celer, protokolünün ve akıllı sözleşmesinin tehlikeye atılmadığını duyurdu. Sadece, kullanıcılara fena amaçlı sözleşmelere verilen tüm erişimi denetim etmeleri ve iptal etmeleri tavsiye edildi. Celer ek olarak, gelecekteki DNS saldırıları riskini azaltmaya destek olmak için tüm protokollerin kullanıcılarının web tarayıcılarında bulunan Güvenli DNS seçeneğini açmalarını tavsiye etti.

İstismarın 240.000 $ talep etmiş olduğu bildirildi

Topluluktan zincirleme seyretme iddiaya nazaran bilgisayar korsanı tarafınca kullanılan bir adresi takip etti ve istismardan 240.000 doların çalındığını buldu. Saldırgan, çalınan fonları onaylanmış karıştırma protokolü Tornado Cash vesilesiyle akladı.

Celer Network, fonların yalnız ufak bir kısmının etkilendiğini belirtti. Celer, etkilenen tüm kullanıcıları tam olarak tazmin etme sözü verdi.

DNS zehirlenmesi trend mi oluyor?

Benzer DNS zehirlenmesi saldırıları, ortalama yedi gün içinde iki DeFi protokolünü vurdu.

Curve Finance’in ön ucunun tehlikeye girmesinden sonrasında 500.000 dolar kaybetmiş olduğu bildirildi. Kullanıcılar, ne yazık ki, fonlarını sömüren fena niyetli sözleşmeleri onayladılar. Binance, çalınan fonların 450.000 dolarının geri alınmasına destek oldu.

Celer ek olarak, dahili güvenliğinden bağımsız olarak herhangi bir DeFi uygulamasının ön ucunda DNS saldırılarının olabileceğini de kaydetti. DNS saldırılarının artan eğilimi, gelecekteki istismarları önlemek için DeFi protokollerinin tetikte olması için bir uyandırma çağrısı olmalıdır.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir