Celsius, 180 milyon dolarlık depozitoyu aşan mağdur velayet müşterileri tarafınca yasal işlemle karşı karşıya

Celsius, toplam 180 milyon dolarlık depozitolarının geri ödenmesini isteyen bir grup velayet müşterisinden yasal işlemle karşı karşıya.

400 müşteriden oluşan büyüyen grup, Celsius ağında kilitli toplam varlıkların ortalama %4’üne haiz – şu demek oluyor ki 180 milyon dolara eşit. Grup, yasal işlemlerine devam etmek için kurumsal tekrardan yapılandırma şirketi Togut, Segal & Segal LLP’nin ortağı olan Kyle J. Ortiz’in hizmetlerinden yararlandı.

Grubun organizatörlerinden kabul edilen David Little, hepimiz taahhüt mektuplarını imzalarken yasal hareketin etkilenen müşterilerden maksimum destek aldığını kaydetti.

Grubun duyarlılığı hakkında yorum icra eden David şunları söylemiş oldu:

“Grubumuzu birkaç gün içinde bir tek birkaç kişiden neredeyse 400’e çıkardık ve temelde bir grup yetkin yabancıyla 100.000 dolar topladık.”

Mağdur müşteriler, Celsius adına çalışan bir hukuk şirketi olan Kirkland & Ellis’e olan inançlarını kaybettiklerinden, geri ödeme almak için avukatlarına fon sağlamaya başvurdular. Hukuk firmasının, müşterilerin fonlarını geri vermek için oldukça azca çaba harcayarak müdürünün çıkarlarını korumak için çalıştığını savundular.

Kullanıcı fonları üstünde Celsius talepleri

Kirkland & Ellis’ten avukatlar, 18 Temmuz’daki ilk batkı duruşmasında Celsius’u temsil ederken, kullananların hizmet şartlarını kabul ettiklerinde kripto varlıklarının yasal haklarından vazgeçtiklerini iddia etti.

Celsius Earn programını kullanan müşteriler, madeni paralarının unvanını firmaya devretti. Netice olarak, “anahtarlar Celsius’a ilişik olduğundan, madeni paralar onlardaydı” ve madeni paraları kullanmakta, satmakta, rehin vermekte ve tekrardan ipotek etmekte özgürdü. Müşteriler mevduatlarından faiz kazandılar sadece varlıklarının kontrolünü kaybettiler.

Avukat David Silver bir tweet’te şu yorumu yapmış oldu:

11) Celsius, EARN programındaki herhangi birinin kendisine ilişik bir kriptosu olmadığını söylüyor (şu demek oluyor ki, bunu *sizin* kriptonuz olarak düşünmeyi bırakın). Celsius, kripto varlıklarının sahibidir. Celsius’taki varlıkların bir çok EARN programı vasıtasıyla geldi ve mülkün bir parçası.

— David Silver (GÜMÜŞ DEĞİRMENCİ) (@dcsilver) 18 Temmuz 2022

Gizleme programını kullanan müşteriler söz mevzusu olduğunda, varlıklarının iyelik hakkını elinde bulundururlar sadece herhangi bir faiz kazanma hakları yoktur. Celsius, bir gizleme hesabı tutmanın, kullananların batkı durumunda fonlarını geri alabilmelerini güvence etmediğini savundu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir