Celsius, eski CFO’yu danışman olarak işe alma mevzusunda geri adım attı

5 Ağustos tarihindeki bir mahkeme başvurusuna nazaran Celsius, eski CFO Rod Bolger’ı danışman olarak tekrardan işe alma teklifini geri çekti.

Firmanın Bolger’i danışman sıfatıyla minimum altı haftalığına tekrardan işe almak istediğine dair raporlar ortaya çıkmıştı. Sadece, harekete Celsius’un yatırımcılarından Keith Suckno karşı çıktı.

Celsius’a nazaran, Bolger’in iş deneyimi, batkı sürecinin bulanık sularında gezinmesine destek olabilir. Suckno, zor durumdaki borç verenin öteki çalışanlar aynı görevi üstlenebilecekken eski CFO’ya niçin gerekseme duyulduğu mevzusunda kafi data sağlamadığını savunarak aynı fikirde değil.

Bir CNBC raporu, Bolger’in teknik olarak hala Celsius’un bir çalışanı bulunduğunu ve hala firmanın maaş bordrosunda bulunduğunu belirtti. Bolger, Celsius’a 30 Haziran 2022’de sekiz haftalık gönüllü işten çıkarma bildirimi verdi, bu da 30 Ağustos’a kadar bir çalışan olarak kalacağı anlamına geliyor.

Bolger’in Celsius’ta çifte tazminat alıp almayacağı belli değil, bu sebeple bir çalışan olarak hala aylık 62.500 dolar maaş alıyorken, firmanın onu tekrardan işe alma hareketi ona danışman olarak aylık 92.000 dolar ödemek istedi.

Suckno haricinde, öteki müşteriler de Bolger’i tekrardan işe alma sonucuna itiraz etti. Davadan görevli yargıç, kızgın ve bitkin müşterilerden 100’ün üstünde mektup aldı. Bir avukat, onu tekrardan işe alma kararını “Celsius müşterilerine karşı duyarsız kayıtsızlık düzeyine” bir örnek olarak nitelendirdi.

Zor durumdaki kripto şirketi, kısa sürede gerçekleşen bir veri ihlali ve ABD’deki bir toplu dava argümanı da dahil olmak suretiyle son zamanlarda birçok başka zorlukla karşı karşıya kaldı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir