Celsius eski Mali İşler Direktörünü tekrardan işe almak istiyor

Zor durumdaki kripto borç veren Celsius Network, şirket tarafınca 25 Temmuz’da meydana getirilen bir mahkeme başvurusuna nazaran, eski Mali İşler Direktörü Rod Bolger’ı tekrardan işe almak istiyor.

Dosyaya nazaran, Celsius, Bolger’ı firmanın işine aşina olduğundan danışman sıfatıyla minimum altı haftalığına kiralamak istiyor ve mahkeme onayını bekliyor.

Bay Bolger’in Borçluların işine aşina olması sebebiyle, Borçlular, bir Danışma Anlaşması uyarınca Borçlulara danışmanlık ve danışmanlık hizmetleri sağlamaya devam etmeyi talep etmiş ve Bay Bolger Mahkeme’nin onayını bekleyerek kabul etmiştir.

Dosyalama, Bolger’in son zamanlardaki aşırı piyasa oynaklığı esnasında firmayı yönettiğine dair devam etti. Bolger’in “işi istikrara kavuşturma çabalarına öncülük etmiş olduğu, işin finansal yönlerine rehberlik etmiş olduğu ve firmanın lideri olarak hareket etmiş olduğu” söylendi.

Yeni görevinde Bolger, “kısmi aylara eşit olarak dağıtılan, aylık toplam 120.000 CAD (ortalama 93.000 $)” alacaktı.

Bolger, 30 Haziran’da çekilme etmeden ilkin, zor durumdaki borç verenle beş ay çalışmıştı. İstifasının üstünden bir aydan kısa bir süre sonrasında, şirket batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Celsius’un sonucu tartışıldı

Ayrıca, Keith Suckno tarafınca sunulan yeni bir dosya, Celsius’un eski CFO’yu tekrardan işe alma sonucuna meydan okuyor. CNBC’ye nazaran Suckno, bir CPA ve Celsius platformunda kapana kısılmış büyük bir bakiyeye haiz bir yatırımcı.

Dosyaya nazaran Celsius, Bolger’in hizmetlerine niçin gereksinim duyulduğu mevzusunda kafi data sağlamadı.

Dosyada ek olarak Bolger’in, firmanın para çekme işlemlerini durdurmasından yalnız dört gün ilkin borç verenin müşterilerine “yanlış data verdiği” iddia edildi.

Bolger’in Celsius’un mali durumunu ve likiditesini kaçırılmış olduğu söylendi.

Dosyada ek olarak, Bolger’ın liderliği altında zor durumdaki borç verenin bilançosunda “1.8 milyar dolarlık bir boşluk” olduğu düşünüldüğünde, Celsius’un Bolger’i tekrardan işe alması için hiçbir gerekçe bulunmadığından da bahsedildi.

Mahkemenin Celsius’a, Bolger’in öteki çalışanlarının sağlayamayacağı firmaya sağlayacağı “tam” hizmetleri ortaya çıkarmasını emretmesi icap ettiğini de sözlerine ekledi.

Gösterilen: Santigrat, İflas

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir