Celsius, batkı işlemleri devam ederken 3 ayda 137,2 milyon dolar yakmaya hazırlanıyor

Temmuz ayında Bölüm 11’de batkı başvurusunda bulunan zor durumdaki kripto para birimi Celsius, 14 Ağustos’ta mahkemeye Ağustos-Ekim ayları arasındaki bütçesini detaylandıran yeni belgeler sundu.

Mahkeme belgelerine nazaran, Celsius, net nakit akışının Ekim ayında sonlanmış olan üç ay içinde 137.21 milyon$’a negatife dönmesini bekliyor.

Dönem için 85,37 milyon dolara ulaşan devasa işletme giderleri, negatif nakit akışına en büyük katkıyı sağlıyor. Bu 85.37 milyon dolardan, borç veren, Ekim ayına kadar çalışanlara ödeme yapmak için ortalama 13,95 milyon dolar tahsis etti. Belgelere nazaran, 57.27 milyon dolar daha madencilik faaliyetleriyle ilgili harcamalara ayrılmış.

Ek olarak, Celsius’un tekrardan yapılanma faaliyetlerine yalnızca Ekim ayı sonuna kadar ortalama 33.48 milyon dolar harcamayı beklediği de belgelerde yayınlandı.

Belgelere nazaran, azalan nakit akışının bir sonucu olarak, borç verenin Ağustos sonunda likiditesinin 66,39 milyon dolar civarında olması planlanıyor. Sadece, Ekim ayı sonunda, rakamın Eylül ayında 11.05 milyon dolara düştükten sonrasında eksi 33.92 milyon dolara düşmesi planlanıyor.

Harcama tahminine ek olarak, Celsius ek olarak kripto varlıklarını ve varlıklarını detaylandıran bir madeni para raporu da sundu. Belgeye nazaran Celsius, kullanıcılarından mevduat olarak 29 Temmuz itibariyle 100.669 Bitcoin (BTC) aldı. Sadece, borç veren Temmuz ayı sonunda yalnız cari fiyatlarla ortalama 348 milyon dolar değerinde 14.578 BTC’ye sahipti.

Belgeye nazaran, borç verenin toplam Bitcoin varlıkları ortalama 2,5 milyar dolar değerinde 104.962 Bitcoin ekliyor. Celsius ek olarak 29 Temmuz itibariyle 557 milyon dolar değerinde Wrapped Bitcoin’e (wBTC) sahipti.

Benzer şekilde, Celsius’un toplam Ethereum (ETH) varlıkları, mevcut fiyatlarla ortalama 1,78 milyar dolar değerinde 1.045.291 ETH’dir. Sadece Temmuz ayının sonunda şirket, mevcut fiyatlarla yalnızca ortalama 713 milyon dolar değerinde Ethereum’un yarısından daha azına sahipti. Belgeye nazaran, Celsius 410.514 Ethereum tokenini Lido staked Ethereum’a (stETH) dönüştürdü – stETH varlıkları 29 Temmuz itibariyle ortalama 683 milyon dolar değerinde.

Yazma esnasında hem wBTC hem de stETH’nin sırasıyla Bitcoin ve Ethereum için hafifçe bir indirimle işlem gördüğünü belirtmek önemlidir.

Celsius ek olarak USD Coin (USDC) varlıklarında da bir açık veriyor. Belge, borç verenin 29 Temmuz’da yalnız 278.75 milyon dolar değerinde USDC’ye sahipken, 944.84 milyon dolar değerinde USDC tokenine haiz bulunduğunu gösterdi.

Sadece borç verenin, yalnızca 323 milyon dolarlık varlıkları ve 761 milyon dolarlık varlıkları olan büyük oranda CEL tokeni var.

Kredi verenin toplam token varlıkları Temmuz sonunda 6.67 milyar dolardı, sadece dijital varlıkları yalnız 3.82 milyar dolardı. Bu, Celsius için toplam 2,84 milyar dolarlık bir açık bıraktı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir