Celsius Network madeni para raporu, 2,85 milyar dolarlık bir denge boşluğu gösteriyor

Pazar günü gösterilen yeni bir batkı madeni para raporu, sorunlu kripto borç veren Celsius’un gerçek borcunun, 1,2 milyar dolarlık bir açıkla ilgili batkı başvurusu iddialarına karşı 2,85 milyar dolar bulunduğunu gösteriyor.

Son olarak rapor, firmanın 6,6 milyar dolar değerinde net varlığa ve 3,8 milyar dolarlık yönetim altındaki toplam varlığa haiz bulunduğunu gösteriyor. Şirket batkı başvurusunda bulunurken, 1.2 milyar dolarlık bir açığı temsil eden 5.5 milyar dolarlık varlıklara karşılık ortalama 4.3 milyar dolarlık varlıklar gösterdi.

Madeni para raporu ek olarak, yatırımcılar tarafınca yatırılan toplam 100.669 Bitcoin’den (BTC) firmanın 62.853 BTC’yi kaybettiğini ve şu anda yalnızca 37.926 BTC’ye haiz bulunduğunu kaydetti. Sarılmış Bitcoin (WBTC) şu anda firmanın BTC borcunun %64’ünü temsil ediyor.

Şirket, kripto piyasası çöküşünden sonrasında daha da ağırlaşan, şu anda dağılmış olan Terra-USD çöküşünün niçin olduğu kripto bulaşmasının arkasından yok olan birçok kripto borç verenden biri olduktan sonrasında 14 Temmuz’da Bölüm 11 batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

İlgili: Celsius avukatları, kullananların kriptolarına yasal haklarından vazgeçtiğini iddia ediyor

Celsius davasıyla yakından ilgilenen bir kripto girişimcisi olan ve kripto borç verenin 1,2 milyar dolarlık iddialarına karşı gerçek bakiye açığının 3 milyar dolar bulunduğunu söyleyen Simon Dixon, yeni bulgulara göstermek için Twitter’a gitti. Boşlukları ve Celsius’un yanıltıcı bulunduğunu ve “sayılar uydurduğunu” gösterdiğinde insanların üzüldüğünü söylemiş oldu.

#Celsius’un bir sürü #Bitcoin kaybettiğini ve düzmece $CEL değerlemeleriyle rakamlar uydurduklarını söylediğimde insanoğlu bana kızdı. #BTC borçlarının %64’ünü temsil eden 67.147 #BTC & $WBTC kaybettiklerini doğruladılar. Deliğin 438 milyon doları, tüm CEL’leri 1 dolara boşaltabileceklerini varsayıyor pic.twitter.com/KEQg7iu9bP

— Simon Dixon (Öykünmek Edicilere Dikkat) (@SimonDixonTwitt) 15 Ağustos 2022

Birçok kripto uzmanı Celsius’un planlarını eleştirirken, topluluk fonlarının bir kısmını geri alma umuduyla kripto kredi verenin arkasında toplandı. Mahalli tokenin fiyatı, topluluk odaklı kısa süreli bir sıkışma yardımıyla iflastan sonrasında birkaç kez arttı. Sadece, son bulgular, fonlarını geri almaktan o denli güvenli olmayan birçok mevcut hesap sahibini caydırmış görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir