Celsius Network madeni para raporu, 2,85 milyar dolarlık bir denge boşluğu gösteriyor: Finans Tekrardan Tanımlandı

Haftalık temel merkezi olmayan finans (DeFi) içgörü dozunuz olan Finance Redefined’e hoş geldiniz – size geçen haftadaki mühim gelişimleri sunmak için hazırlanmış bir haber bülteni.

Geçen hafta, Celsius’un mali sıkıntıları, yeni bir madeni para raporunun firmanın batkı başvurusunda gösterdiğinin iki katından fazla olan 2.85 milyar dolarlık bir bakiye açığı bulunduğunu göstermesiyle daha da arttı. Aave (AAVE), topluluk üyelerini Ethereum Proof-of-Stake (PoS) Birleştirmesine katılmaya çağırdı.

Coinbase CEO’su, borsanın mevzuata uygunluk şeklinde zincirleme sıkıdüzen uygulamak yerine stake hizmetlerini sonlandırmayı tercih edeceğini söylemiş oldu. Kripto piyasası bu hafta başka bir depeg görmüş oldu ve Acala ekosistemi, mahalli stabilcoin’inin peg’i kaybettiğini görmüş oldu.

Hafta sonuna doğru ani bir fiyat düşüşüyle ​​beraber, DeFi tokenlerinin bir çok, haftalık grafiklerde çift haneli düşüşler kaydetti.

Celsius Network madeni para raporu, 2,85 milyar dolarlık bir denge boşluğu gösteriyor

14 Ağustos’ta gösterilen yeni bir batkı sikke raporu, sorunlu kripto para birimi Celsius’un gerçek borcunun, 1,2 milyar dolarlık bir açıkla ilgili batkı başvurusu iddialarına karşı 2,85 milyar dolar bulunduğunu gösteriyor.

Son olarak rapor, firmanın 6,6 milyar dolar değerinde net varlığa ve 3,8 milyar dolarlık yönetim altındaki toplam varlıklara haiz bulunduğunu gösteriyor. Şirket batkı başvurusunda bulunurken, 1.2 milyar dolarlık bir açığı temsil eden 5.5 milyar dolarlık varlıklara karşılık ortalama 4.3 milyar dolarlık varlıklar gösterdi.

okumaya devam et

Coinbase, zincirleme sansürü etkinleştirmek yerine stake etmeyi kapatmayı tercih eder – Brian Armstrong

Son zamanlarda kripto karıştırma aracı Tornado Cash’in yasaklanması ve arkasından Tornado Cash geliştiricisinin tutuklanması ışığında, kripto hizmet sağlayıcılarının bir uyum biçimi olarak ademi merkeziyetçiliği mi yoksa sansürü mü seçeceği mevzusunda büyüyen bir münakaşa var.

Coinbase ve diğerlerinin uyumluluk taleplerine uymayı ve protokol düzeyinde sıkıdüzen uygulamayı mı yoksa stake hizmetlerini kapatmayı mı seçeceği sorulduğunda, Coinbase CEO’su Brain Armstrong ikincisini seçti.

okumaya devam et

Başka bir depeg: Acala seyretme raporu, 3B aUSD’nin yanlışlıkla basıldığını ortaya koyuyor

Yüksek profilli güvenlik vakaları, 2022’de bir tema olmaya devam ediyor ve Acala ağı, istismarlara av olmak için uzun bir risk altındaki platformlar listesine katılıyor.

Polkadot ve Kusama blok zincirleri için mahalli bir stabilcoin görevi gören Acala USD (aUSD) tokeni, 14 Ağustos’ta piyasaya sürülmesinden sonrasında iBTC/aUSD likidite havuzunun yanlış yapılandırılmasından sonrasında değerinin %99 düştüğünü görmüş oldu. Acala, 1,2 milyar USD’nin lüzumlu güvence olmadan basıldığını ve tokenin değerinin ABD doları ile 1:1 durağan(durgun) değerinden 0,01$’a düştüğünü belirtti.

okumaya devam et

Aave, üyeleri Ethereum PoS zincirine katılmaya çağırıyor

Aave token sahiplerinden, Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne “taahhüt etmelerini” gerektiren bir Aave Yorum İsteğinde (ARC) yer almaları istendi.

16 Ağustos’ta tavsiye edilen ARC, Ethereum’un yaklaşan hisse kanıtına geçişinin ışığında geliyor. Üyelerin PoS konsensüsü altında çalışan Ethereum ana ağını yeni “kanonik” yönetişim sistemi olarak seçmelerini ve bununla beraber herhangi bir alternatif Ethereum çatalındaki herhangi bir Aave dağıtımını kapatma yetkisini vermelerini istiyor.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin toplam değerinin, hafta sonuna doğru piyasadaki düşüş yardımıyla, geçen haftadan itibaren çoğunlukla zincirsiz kaldığını ortaya koyuyor. TVL kıymeti ortalama 66.21 milyar dolardı. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, DeFi’nin piyasa değerine gore ilk 100 tokeninin haftanın sonunu düşüşle geçirdiğini ve birkaç tokenin çift haneli kayıplar kaydettiğini gösteriyor.

Gnosis (GNO), haftalık grafiklerde yeşilde işlem gören ilk 100’deki tek token oldu, tokenlerin geri kalanı geçen hafta çift haneli kayıplar kaydetti.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmeleriyle ilgili özetimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinamik olarak gelişen bu alanda daha çok öykü, içgörü ve eğitim için önümüzdeki Cuma bizlere katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir