CEO, Mikrostratejinin Bitcoin Stratejisini Benimsediğinden Bu yana Her Varlık Sınıfından ve Büyük Teknoloji Stokundan Daha İyi Performans Gösterdiğini Söylemiş oldu – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

CEO Michael Saylor, firmanın bir bitcoin stratejisi benimsemesinden ve kripto para birimini kurumsal hazinesinde biriktirmeye başlamasından bu yana, Microstrategy’nin (MSTR) “her varlık sınıfından ve büyük teknoloji hissesinden daha iyi performans gösterdiğini” söylüyor. Bitcoin yanlısı yönetici, Microstrategy’nin CEO’su olarak görevinden ayrılacak ve Bitcoin’e odaklanmak için firmanın yönetim kurulu başkanı rolünü üstlenecek.

Mikrostratejinin Bitcoin Stratejisini Kabul Ettiğinden Beri Performansı

Nasdaq sıralamasında yer edinen yazılım şirketi Microstrategy Inc. (Nasdaq: MSTR) Salı günü 2. çeyrek mali neticelerini deklare etti. CEO Michael Saylor Çarşamba günü tweet attı:

Bir bitcoin stratejisini benimsediğinden beri, MSTR her varlık sınıfı ve büyük teknoloji stoğundan daha iyi performans gösterdi.

Bu süre zarfında bitcoin fiyatının %94 arttığını, S&P500’ün %23 arttığını ve Nasdaq’ın %13 yükseldiğini de sözlerine ekledi. Buna karşılık altın, tahvil ve gümüş sırasıyla %13, %14 ve %29 düştü. Mikrostrateji, 2020’nin üçüncü çeyreğinde bir bitcoin stratejisi benimsedi.

Değişik bir tweet’te deklare etti:

Microstrategy bir bitcoin stratejisi benimsediğinden, kurumsal kıymeti +%730 (+5 milyar $) ve MSTR +%123 arttı.

Bir bitcoin stratejisinin benimsenmesinden bu yana Microstrategy hisselerinin performansını büyük teknoloji hisse senetleriyle karşılaştırırken Saylor, MSTR’nin Alphabet/Google (GOOG), Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Amazon (AMZN), Feysbuk sahibi Meta’dan daha iyi performans gösterdiğini belirtti. (META) ve Netflix (NFLX).

Bir bitcoin stratejisini benimsemesinden bu yana mikro strateji hisse senedi fiyat performansı. Kaynak: Mikrostrateji

Mikrostratejinin iki kurumsal stratejisi vardır: iş analitiği ve bitcoin. Bitcoin stratejisi, “bitcoin’i uzun vadeli elde etmek ve elde tutmaktır; Firmanın 2. çeyrek finansal netice sunumuna bakılırsa, fazla nakit akışı ve borç ve öz ana para işlemleri kullanarak bitcoin satın alın.

Yazılım şirketinin şu anda ortalama 129.699 BTC’ye haiz olduğu ve bitcoin başına averaj 30.664 dolarlık satın alma fiyatı, ücretler ve harcamalar hariç olmak suretiyle toplam 4 milyar dolarlık bir maliyet bazında edinildiği açıklandı. Microstrategy, ikinci çeyrekte, BTC fiyat oynaklığı sebebiyle nakit olmayan ücretler olan 917,8 milyon dolarlık bitcoin kıymet düşüklüğü ücretlerini bildirdi.

Saylor, Bitcoin Stratejisine Odaklanmak için CEO Olarak İstifa Etti

Microstrategy Salı günü ek olarak Saylor’un firmanın CEO’luğundan ayrılacağını ve 8 Ağustos’tan itibaren icra başkanı rolünü üstleneceğini duyurdu. Firmanın şu anki baş finans görevlisi olan Phong Le, yeni CEO olacak.

1989’dan beri firmanın CEO’su olarak vazife meydana getiren Saylor, yönetim kurulu başkanı ve firmanın icra memuru olarak duracak. Detaylandırdı:

Yönetim kurulu başkanı olarak, bitcoin satın alma stratejimize ve ilgili bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha çok odaklanabileceğim.

Giden CEO, “Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, bitcoin edinme ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme mevzusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Çarşamba günü, “Bir sonraki işimde bitcoine daha çok odaklanmak niyetindeyim” dedi.

Bir bitcoin stratejisini benimsemesinden bu yana Microstrategy’nin performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir