CFTC Dosyaları 12 Milyon Dolarlık ‘Bitcoin Ponzi Şemasına’ Karşı Suçlanıyor

Emtia ve Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu, lüks yaşam tarzını finanse etmek için 12 milyon dolarlık bir Bitcoin ponzi planı yürüttüğü iddia edilen bir adama karşı bir sivil icra davası açtı.

CFTC Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, Ohio, New Albany’den Rathnakishore Giri’nin başarı göstermiş bir kripto tüccarı bulunduğunu söylemiş oldu.

Ondan sonra, 150’den fazla ihtimaller içinde yatırımcıyı 12 milyon dolar nakit artı bugün 240.326 dolar değerinde minimum 10 Bitcoin vermeye ikna etmiş olduğu iddia edildi.

Giri’nin işletmeleri NBD Eidetic Capital, LLC ve SR Private Equity, LLC vasıtasıyla müşterilere nakit ve sermayelerini geri dönüş sağlamak için tekrardan yatırım fonlarına yatıracağını söylediği iddia edildi – sadece CTFC’ye gore bu bir yalandı.

CTFC, bunun yerine Giri tarafınca süslü malları havaya uçurmak için para kullanıldığını iddia etti.

“Yakınma ek olarak, müşterilere yaptıkları taleplerde, sanıkların, öteki müşterilere bir Ponzi planına benzer bir halde kar ödemek için alan kişi fonlarını kötüye kullandıkları ve ek olarak Giri’nin müsrif yaşam tarzını ödemek için alan kişi fonlarını kötüye kullandıkları da dahil olmak suretiyle maddi gerçekleri dikkatsizlik ettiğini iddia ediyor. CTFC, yat kiralama, lüks tatiller ve lüks alışveriş dahil” dedi.

CTFC ek olarak, Giri’nin anne babaları Giri Subramani ve Loka Pavani Giri’yi meşru menfaatleri olmayan fonlara haiz olmaktan kurtarma sanıkları olarak adlandırdı.

Giri’nin yatırımcılara yatırımdan paralarını çekebileceklerini söylediği iddia edildi, sadece bu doğru değildi.

CFTC, dolandırılan müşterilerin iadesini, haksız kazançların geri ödenmesini, uygar para cezalarını, kalıcı tecim ve kayıt yasaklarını ve Emtia Borsası Yasası (CEA) ve CFTC düzenlemelerinin daha çok ihlal edilmesine karşı kalıcı bir ihtiyati önlem aradığını söylemiş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir