Charles Schwab’ın 655 Milyar Dolarlık Varlık Yönetimi Kolu Bu Hafta Kripto İle İlgili ETF Ticaretine Başlamış olacak – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Charles Schwab’ın 655 milyar dolarlık varlık yönetimi kolu, kripto ile ilgili ilk borsa yatırım fonunu (ETF) başlatıyor. Yeni fonun bu hafta NYSE Arca borsasında işlem görmeye başlaması umut ediliyor.

Charles Schwab, Kripto İle İlgili İlk ETF’sini Başlattı

The Charles Schwab Corp.’un bir yan kuruluşu olan Schwab Asset Management, geçen hafta Schwab Crypto Thematic ETF’nin (NYSE Arca: STCE) lansmanını duyurdu ve yeni çıkan ürünü “kripto ile ilgili ilk ETF” olarak nitelendirdi.

Charles Schwab, büyük bir Amerikan aracılık, bankacılık ve finansal hizmetler şirketidir. Internet sayfasına nazaran, Schwab Asset Management şu anda 655 milyar doların üstünde yönetim altındaki varlığa haiz. Endeks yatırım fonlarının üçüncü en büyük sağlayıcısı ve borsada işlem gören fonların (ETF’ler) beşinci en büyük sağlayıcısıdır.

Schwab Crypto Thematic ETF için alım satımın ilk gününün 4 Ağustos’ta yada ortalama 4 Ağustos’ta olması umut ediliyor, duyuru bilgileri şunları ekliyor:

Fon, Schwab Asset Management’ın yeni tescilli endeksi Schwab Crypto Thematic Index’i seyretmek için tasarlandı.

Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan fon izahnamesine nazaran, Schwab Crypto Thematic ETF “kripto para birimlerinin (bitcoin dahil) ve öteki dijital varlıkların geliştirilmesinden yada kullanımından yararlanabilecek şirketlere küresel olarak maruz kalma sağlamak için tasarlanmıştır. ve blok zinciri ve öteki dağıtılmış defter teknolojisine bağlı ticari faaliyetler. Ek olarak şirket, “Fon çeşitlendirilmemiştir, bu da nispeten azca sayıda ihraççının menkul kıymetlerine yatırım yapabileceği anlamına gelir” diye uyardı.

Duyuru notları:

Fon, herhangi bir kripto para birimine yada dijital varlığa direkt yatırım yapmayacaktır. Schwab Kripto Tematik Endeksinde listelenen şirketlere yatırım yapar.

29 Temmuz itibariyle Schwab Crypto Thematic Index’in bileşenleri içinde Microstrategy, Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Silvergate Capital, Coinbase Global, Robinhood Markets, Interactive Brokers, Nvidia, CME Group, Bitfarms, Hut 8 Mining, International Exchange, Paypal, SBI Holdings içeriyor. , Block Inc., Monex Group, Hive Blockchain, Web Initiative Japan, Bakkt Holdings, NCR Corp. ve Bancolombia.

Schwab Kripto Tematik Endeksinin bileşenlerinin endeks ağırlığı. Kaynak: Charles Schwab, Bitcoin.com Haberleri

Schwab Asset Management’ta Genel Müdür ve Hisse Senedi Ürün Yönetimi ve İnovasyon başkanı David Botset şunları söylemiş oldu:

Schwab Crypto Thematic ETF, yatırımcıların ve danışmanların Schwab ETF’lerinden beklediği şeffaflık ve düşük maliyetin faydalarının yanı sıra büyüyen küresel kripto ekosistemine erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, SEC, birkaç bitcoin vadeli ETF’sini onaylamasına karşın hala bir bitcoin spot ETF’sini onaylamadı. Haziran ayında, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, menkul kıymetler düzenleyicisinin amiral gemisi bitcoin tröstünü (GBTC) spot bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmesinin peşinden SEC’e dava açtı.

Schwab Asset Management’ın kripto ile ilgili ilk ETF’sini başlatması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir