Chips Bill, Beyaz Saray bilim ofisinde blockchain uzmanı pozisyonu sağlıyor

ABD Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi, Chips and Science Act’ı Perşembe günü 187’ye karşı 243 oyla kabul etti. Bir yıldan uzun bir süre ilkin Senato’ya sunulan yasa tasarısı, yarı iletken sanayisine hibeler ve teşvikler sağlıyor ve araştırmayı teşvik ediyor. Ek olarak Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi’nde (OSTP) bir blok zinciri ve kripto para birimi uzmanı pozisyonu oluşturur.

Tasarı Çarşamba günü Senato’dan geçti. Çin’den gelen şiddetli rekabetle karşı karşıya kalan ABD yarı iletken üreticilerine yönelik 52 milyar dolarlık bağışlama ve teşvikleri ve 170 milyar dolarlık araştırma teşviklerini içeren toplam 280 milyar dolarlık bir fiyat etiketine haiz. Sektörde de tedarik zinciri sorunlarının hafifletilmesine katkı sağlaması planlanıyor.

️ DC’den iyi haber: Kurultay tarafınca hemen hemen onaylanan Cips Yasası, Beyaz Saray OSTP’sinde blok zinciri ve web3 mevzusunda hususi bir @POTUS danışmanı oluşturuyor. Bazılarımız bunu uzun süredir zorluyoruz. Bunu elde eden değişim için @RepDarrenSoto’ya büyük destek. pic.twitter.com/0V35cOubbH

— Tomicah Tillemann (@TomicahTD) 29 Temmuz 2022

Tasarının uzun “Çeşitli Bilim ve Teknoloji Hükümleri” bölümünde, OSTP’de “Blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili mevzularda Başkan’a tavsiyede bulunmak” için bir blok zinciri ve kripto para birimi uzmanı pozisyonu oluşturan bir bölüm yer ediniyor. Demokratik Florida Temsilcisi Darren Soto tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, bu hükmün dili, ayrı olarak sunmuş olduğu bir yasa tasarısından geliyor. Soto yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Kurultay Blok Zinciri Grubu’nun eş başkanı ve Meclis Enerji ve Tecim Komitesinin bir üyesi olarak, hükümetimizde inovasyonun şekillenmeye devam etmesini sağlamak için ihtiyaç duyulan politikayı geliştirmekten gurur duyuyorum ve CHIPS ve Bilim Yasası tam da bunu meydana getirecek.” ”

İlgili: Scaramucci kripto için parlak bir gelecek görüyor sadece ABD’li politikacılar için ‘oldukca endişeli’

Soto’nun uzun bir kripto savunuculuğu geçmişi var. Kripto ile meydana getirilen ufak alımları ana para kazancı vergisinden hariç tutmak için 2020 faturasının Cumhuriyetçi Tom Emmer ile ortak sponsoruydu. O ve Emmer ek olarak Nisan 2022’de tekrardan uygulamaya konulmuş olan Dijital Tecim Borsası Yasası’nın ortak sponsorları arasındaydı. OSTP’ye, Başkan Joe Biden’ın Dijital Varlıkların Görevli Gelişimini Sağlamaya İlişkin Yürütme Emri tarafınca mecburi kılınan çeşitli girişimlerde rol verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir