“Çılgınca”: Kripto Twitter, Tornado Cash Geliştirici Tutuklamasına Tepki Verdi

Mühim Çıkarımlar

Kripto alanı, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in tutuklanmasıyla ilgili derin endişelerini dile getirdi. Pek fazlaca şahıs, tutuklamanın kriptoda mahremiyetin kısa sürede kapsamlı bir halde kabahat haline getirilmesinin bir işareti olabileceğinden korkuyor. Pertsev, ABD Gömü Bakanlığı’nın Tornado Cash’e yaptırım kararının peşinden iki gün ilkin Hollanda’da tutuklandı.

Bu makaleyi paylaş

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in tutuklanması, Twitter’da kripto alanından sert eleştirilerle karşılanıyor. Tanınmış topluluk üyeleri, bunun mahremiyet üstünde yaklaşan bir baskıyı işaret edebileceğinden korkuyor.

Gizliliğe Hücum

Kripto alanı, Alexey Pertsev’in tutuklanmasına karşı konuşuyor.

Hollandalı bir mali kabahat ajansının bugün yapmış olduğu açıklamaya gore, Tornado Cash geliştiricisi 10 Ağustos’ta Hollanda polisi tarafınca yakalandı. Gönderi, Pertsev’in Tornado Cash vasıtasıyla kara para aklamayı kolaylaştırdığı iddiasıyla gözaltına alındığını belirtti.

Tornado Cash, kullananların kripto para işlemlerini başkalarıyla karıştırmasına olanak tanıyan ve böylece işlem geçmişlerini gizleyen popüler bir Ethereum tabanlı gizlilik protokolüdür. Pazartesi günü, ABD Hazinesi, protokolün Lazarus Group şeklinde Şimal Kore devlet destekli hack sendikaları tarafınca kullanıldığını savunarak Tornado Cash’i yaptırım listesine ekledi.

Pertsev’in tutuklandığı haberi, Twitter’daki kripto topluluğunun tepkisine yol açtı. Coingecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong, Pertsev’in “kripto gizliliğini iyileştirmeyi amaçlayan kod yazdığı için” tutuklanmasının “çılgınlık” bulunduğunu belirtti ve “yetkililer, kodu fena amaçlarla kötüye kullanan tarafların peşinden gitmeli, yaratıcının değil. kod.”

BlockTower Capital kurucusu Ari Paul, “Kripto endüstrisi hiçbir şey yapmazsa, madencilik, transferler, MEV, her şey için kara listeye alma/beyaz listeye alma yolunda ilerliyoruz” dedi. “Cypherpunk/private kullanımının averaj kullanıcılar için gerçek bir kabahat riski olduğu bir dünyada olacağız.”

Blockchain Derneği siyaset başkanı Jake Chervinsky, “kuramsal olarak mümkün bulunduğunu söyleyerek dikkatli olmaya çağırdı. [that] bir şey [is] yalnız ‘kod yazma suçundan yargılanan yazılım geliştiricisi’ haricinde oyunda.” Sadece, kimi zaman kripto endüstrisinin “çağdaş hakların önemine ilişkin görüşlerinin [and] ABD Anayasası tarafınca bu haklara sağlanan korumaların kapsamı [and] federal yasalar, siyaset yapıcıların yasalarıyla uyuşmuyor.”

Birden fazla Twitter kullanıcısı, bazılarının yetersiz bulmuş olduğu bir hareket olan Perst ile dayanışma hareketi olarak profil resimlerini Tornado Cash logosuna değiştirdi. Shapeshift’in kurucusu Eric Voorhees tarafınca gösterilen, mahremiyetin bir insan hakkı bulunduğunu söylemek kolay. “Gizliliği geliştiren araçlar oluşturuyor, finanse ediyor ve teşvik ediyor musunuz?”

Izahat: Bu yazıyı yazarken, yazar ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir