Çin, 2023 Süresince Metaverse Teknoloji Lideri Olacak – Metaverse Bitcoin Haberleri

Küresel bir danışmanlık ve veri analizi şirketi olan Globaldata tarafınca gösterilen bir rapor, Çin’in 2023 senesinde metaverse teknolojisinde önder bir ülke olacağını öngörüyor. Şirket, suni zeka (AI), sanal gerçeklik (VR) şeklinde öteki teknolojilerin geliştirilmesinin, artırılmış gerçeklik (AR) ve 6G, Çin’in kendisini bir metaverse merkezi olarak yapılandırmasına izin verecek.

Çin, 2023’te Metaverse Sanayisine Liderlik Edecek

Metaverse’ye olan ilgi dünya genelinde azalıyor şeklinde görünse de, Çin hala sektörde önder olmaya çalışıyor. Bir danışmanlık şirketi olan Globaldata tarafınca hazırlanan yakın tarihindeki bir rapora bakılırsa Çin, metaverse teknolojisi söz mevzusu olduğunda kendisini Batı’yı geçecek şekilde konumlandırıyor zira ülke bu alanla ilgili teknolojilere yatırım halletmeye devam edecek.

Rapor, Çin’in bu aksesuar teknolojilerine verdiği önemin metaverse için bir merkez haline gelmesini sağlayacağını belirtiyor. Belirtir:

VR, AR, AI ve 6G’ye artan vurgu, Batı’daki ilerlemeleri geride bırakmayı ve Çin’i metaverse için küresel bir merkez olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Ek olarak Globaldata, Çin’in ulusun ekonomik kalkınmasını desteklemek amacıyla sanal gerçekliğe ve suni zekaya yatırım halletmeye devam edeceğini gösteren işaretler olduğuna inanıyor. Aralarında Şangay ve Zhejiang’ın da bulunmuş olduğu birkaç Çin eyaleti ve şehri, metaverse teknoloji merkezi olma planlarını çoktan sundu.

Metaverse Nereye Gidecek?

Meta veri deposu çoğu zaman tüketicilere yönelik yazılım ve donanımla ilişkilendirilirken, rapor Çin meta veri deposunun muhtemelen sektöre ve meta veri deposu teknolojisini süreçlerine dahil etmekten elde edebileceği faydalara daha çok odaklanacağını öne sürüyor.

Çin Endüstri ve Bilişim Bakanlığı kısa bir süre ilkin, sanal gerçeklik ve metaverse teknolojisinin endüstriyel süreçlere uygulanması hakkında, bunların iyi mi verimli bir halde karıştırılabileceğini gösteren bir rapor yayınladı. Globaldata, sunmuş olduğu olanaklar sebebiyle metaverse’nin öteki teknolojilerden daha çok beğenileceğini tahmin ediyor. Bu mevzuda şunları açıklıyor:

Çin’in metaverse ile ilgili teknolojiye yapmış olduğu yatırımlar, toplumsal medya, oyun oynama yada e-ticaret şeklinde mevcut tek seferlik deneyimlere kıyasla metaverse’nin kıymetini vurgulayacaktır.

Bununla beraber, metaverse sektör kıymetini 2025 yılına kadar 376 milyar $ olarak koyan tahminlerde bile, 2023, metaverse yatırımlarının “soğuma ilgisi, ekonomik engeller ve olgunlaşmamışlığın” ürünü olan bir soğuma aşamasına maruz kalacağı bir yıl olarak tanımlanıyor. olanak elde eden teknolojiler.”

Bu hikayedeki etiketler

Suni Zeka, Artırılmış Gerçeklik, Çin, küresel veri, sanayi, BT, Metaverse, rapor, Şanghay, Batı, Zhejiang

Metaverse yatırımları söz mevzusu olduğunda Çin’i batı dünyasının önüne koyan öngörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para birimi gazetecisidir. Aralık 2017’de fiyat artışı gerçekleştiğinde kripto para hayatına girdiğini, oyuna geç kaldığını belirtiyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve toplumsal düzeyde kripto para patlamasından etkileniyor, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve banka hesabı olmayanlara ve yeterince hizmet almayanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir