Çin Metaverse Endüstrisi 780 Milyon Dolarlık Finansman Sağlamış oldu – Metaverse Bitcoin Haberleri

Çin metaverse endüstrisinin ortalama 780 milyon dolarlık fon sağlamış olduğu bildiriliyor ve bunun 2030 yılına kadar 5,8 trilyon dolarlık bir sanayi olacağı yönünde beklentiler var. Şu ana kadar Çin’de 160.000 sanal insan girişimi bulunurken, ülkedeki 20 il yada şehrin bu endüstriyi desteklediği bildiriliyor. sanal evren

Metaverse Geliştirmek

Mahalli basında çıkan bir habere nazaran, Çin’in metaverse endüstrisi 780 milyon dolar (5.46 milyar yuan) finansman sağlamış oldu. 160.000 “Çin sanal insan girişimine” ek olarak, rapora nazaran halihazırda meta veriyi destekleyen ortalama 20 il yada kent var.

Ek olarak, Çince haber sitesinde yer edinen bir rapora nazaran, Çin’in metaverse’sinin pazar büyüklüğünün 2030 yılına kadar 5,8 trilyon dolara ulaşacağı yönünde beklentiler var. Ayrıca raporda, web devi Tencent ve ülkenin önde gelen şirketlerinden kabul edilen iki Çinli şirket açıklandı. video oyun şirketleri Netease Yaotai, meta veri deposunu geliştirmenin yollarını bulmak için rekabet ediyor ve çalışıyor.

Tencent’in suni zekanın (AI) gerçek ekonomiyle entegrasyonunu savunmaya odaklandığı bildirilirken, Netease Yaotai, sanal dünyadaki etkileşimleri geliştiren bir sistem oluşturmak için bulut oyunlarını ve AI’yı kullanmaya odaklandı.

Metaverse Şirketlerinde Kilit Departmanlar

Tencent’in şimdiye kadarki çabaları hakkında yorum icra eden firmanın Bulut Başkan Yardımcısı Wu Yunsheng şunları söylemiş oldu:

Hızla gelişen teknolojinin uygulanması için 2B ve 2C içinde net bir fark yapmayacağız. Firmanın meta veri deposu teknolojisinin 2B alanında (Baowu Steel benzer biçimde) uygulama senaryoları vardır ve ek olarak C tarafı QQ meta veri deposunda da birçok girişim vardır. Bu yüzden, indiğimizde, 2B mi yoksa 2C mi bulunduğunu kuvvetli bir halde göstermeyeceğiz, bir tek teknolojimizin insanların yaşamlarına ve üretimine ne benzer biçimde gerçek kıymet yada kolaylık getirebileceğini göreceğiz.

Öte taraftan Netease Yaotai’nin “görevli kişisi” Liu Bai, şirketinin değişik türde etkinlik senaryoları bulunduğunu ve derinlemesine simülasyonlar için kullanılacak ortalama “100 çeşit kişiselleştirilmiş kıyafet” bulunduğunu savundu. Bai ek olarak meta veri deposu şirketlerinde kilit departmanlar olarak gördüklerini de özetledi. “Metaverse şirketlerindeki en mühim pozisyonlar Ar-Ge, ürün planlama ve sanattır” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

2030, suni zeka, artistik zeka, Çin metaverse, Metaverse Finansmanı, Oyun, Metaverse, Metaverse Funding, NetEase Yaotai, Araştırma ve geliştirme, tencent, Virtual Worlds, VR, Wu Yunsheng

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir