Çinli Madenci, ETC’nin Varlığına Karşın Bir Ethereum PoW Çatalının “Yakında Geldiğini” İddia Ediyor – Bitcoin Haberleri

Etkili bir Çinli bitcoin madencisi olan Chandler Guo’ya bakılırsa, Ethereum’un bir iş kanıtı (PoW) sürümü “yakında geliyor”. Haber, The Merge’in 19 Eylül haftasında Ethereum’da uygulanmasının beklendiği ve merakla beklenen hisse kanıtı (PoS) geçişini geciktirme mevzusundaki artan tartışmalarla beraber geliyor.

Çinli Madenci Chandler Guo, ‘Ethereum PoW’un Yakında Geldiğini Söylemiş oldu

Chandler Guo, 19 Eylül haftası için kaleme alınan The Merge’den ilkin bir Ethereum kanıtı (PoW) sürümünün “yakında” geleceğini belirtti. bir kez çatalladığını ve “gene çatallayacağını” söylemiş oldu. Bununla beraber, Guo’nun açıklaması, Ethereum Classic (ETC) zincirinin dünyaya tanıtılmış olduğu 2016 yazında resmi olarak iyi mi oynandığıyla çelişiyor.

Ben Chandler Guo, Ethereum Classic’e (ETC) %51 saldırısı 98G hash oranımla geliyor https://t.co/9VM6vPa8CS

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 24 Temmuz 2016

O sırada Guo, Temmuz 2016’da kabaca 98 gigahash hashrate ile ETC zincirine %51 saldırmakla tehdit etti. Ertesi ay, Guo halka “hata yaptığını” söylemiş oldu ve ekledi: “Bu bir latife değil. Bu bir devrimdir. Bu özgürlük. Tanrı ethereum klasiği korusun, ”diye ekledi Guo. Iyi mi düştüğüne karşın, Guo ETC’nin ilk günlerinde bir tür rol oynadı.

Bireyler, Ethereum Classic’te Ethereum’un PoW Sürümünün Aslına bakarsanız Var Bulunduğunu Söyleyerek Guo’nun Tweetine Cevap Verdi

Guo’nun Ethereum’un bir PoW versiyonunun yakında geleceğini söyleyen yorumu bir çok insanoğlunun kafasını karıştırdı. “Aslına bakarsanız ETC var. Gerçek değişmez Ethereum,” bir şahıs Guo’ya Bitmain’s Antpool’un Ethereum Classic ekosistemine 10 milyon dolar enjekte ederek ETC’yi destekleyeceğini söyleyen bir yazı paylaşırken cevap verdi. Guo, Ethereum’un bir PoW versiyonu hakkında başka tweetler paylaşıyor ve “ETH PoW, DAO’dur” dedi.

Temmuz 2016’da Bitcoin.com News, sadık Ethereum (ETH) destekçilerinin Ethereum Classic’e %51’e saldırmakla tehdit ettiğini bildirdi ve Chandler Guo o sırada aynı şeyi söylemiş oldu. Birkaç gün sonrasında Guo tweet attı: “ETC’ye hücum etmek kolaydır, sadece masum ETC sahiplerini kesinlikle etkileyecektir. İlkem fena olma” ve ETC’ye saldırmaktan vazgeçti.

ETC, zincirin hash oranı saniyede 26.07 terahash (TH/s) civarında olduğundan, son birkaç hafta içinde aslına bakarsan bir miktar PoW hash gücü aldı. ETH’nin hash gücü saniyede 1.01 petahash (PH/s) yada kabaca 1.000 TH/s hızında aşama kaydediyor. ETH geçen ay ABD doları karşısında %52 terfi etti ve aynı süre diliminde ETC dolar karşısında %134 kıymet kazanmıştır.

ETH POW, ETC’dir.

— OmniEdge – Özgür insanlık 🌞🧡☘️🌋🔑⚡ (@CryptoHolon) 31 Temmuz 2022

ETC, ekosistemin çeşitli bölümlerinden destek aldı ve Grayscale, Ocak 2017’de bir ETC tröstü başlattı. Ethereum Classic, bugün Ethereum’dan oldukça daha düşük bir hash oranına haiz ve ETC, geçmişte %51 saldırısından rapor verdi. Aslen, ETC birçok kez %51 saldırısına uğradı ve Ocak 2019 ve Ağustos 2020’de çeşitli borsalarda listeden çıkarılmayla karşı karşıya kaldı.

ethereumu bir kez çatalladım, yine çatallayacağım! https://t.co/3DdlZ3zMz9

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 27 Temmuz 2022

Guo’nun yorumuna ek olarak, kripto hedge fonu Galois Capital aynı gün bir Ethereum zincir bölünmesi olasılığını da tartışan bir anket paylaştı. O sırada Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, şirketinin The Merge’in arkasından Ethereum’un PoS versiyonunu destekleyeceğini açıklamıştı.

Bu hikayedeki etiketler

2016, %51 hücum, Chandler Guo, Chandler Guo ETC, Chandler Guo ETH, Chandler Guo madenci, Chandler Guo tweet, Çinli bitcoin madenci, ETC, ETC çatal, ETH çatal, ETH PoW DAO, Ethereum Classic, ethereum classic (ETC) , Ethereum Classic Hashrate, Ethereum PoW, Grayscale ETC, değişmez Ethereum, Ethereum’un PoW versiyonu

Chandler Guo’nun Ethereum PoW zinciri hakkında hitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir