Circle, kara listeye alınmış Tornado Cash akıllı sözleşme adreslerini donduruyor

Kripto veri toplayıcı Dune Analytics Pazartesi günü, USD Coin (USDC) stabilcoini ihraç eden Circle’ın, ABD Dış Varlıklar Denetim Ofisi’nin Hususi Olarak Belirlenmiş Vatandaşları tarafınca onaylanan 44 Tornado Cash adresine bağlı 75.000 USDC tutarındaki fonu dondurduğunu söylemiş oldu. ve Engellenen Kişiler (SDN) sıralaması. Tornado Cash, Ethereum blok zincirindeki önceki kripto para birimi işlemlerinin izini gizlemek için kullanılan merkezi olmayan bir uygulama yada DApp’dir.

Tüm ABD şahıs ve kurumlarının, sanal para birimi karıştırıcısının SDN listesindeki USDC ve Ethereum akıllı sözleşme adresleriyle etkileşime girmesi yasaktır. Kasten uymamanın cezaları 50.000 ABD Doları ile 10.000.000 ABD Doları içinde para cezası ve 10 ila 30 yıl hapis cezası içinde değişebilir. Durağan(durgun) paralar, Ethereum ve sarılmış Bitcoin’den (WBTC) oluşan tahmini 437 milyon dolar değerinde varlık şu anda Tornado Cash’in akıllı sözleşme adreslerinde tutuluyor. Netice olarak, ihraççıların bu tür varlıkların işlem yada itfasını önlemek için adımlar atması beklenir.

USDC ve Tether’in arkasındaki kuruluşlar, Ethereum akıllı sözleşme düzeyinde Tornado Cash’e ve Tornado Cash’ten stabilcoin transferlerini dondurabilir. Ayrıca, California merkezli BitGo Palo Alto’nun da kuramsal olarak bu tür yaptırımlara uymak için Tornado Cash’e erişimi kısıtlaması gerekecek. Ihtimaller içinde bir yöntem, Tornado Cash bağlantılı WBTC’nin itfasını askıya almaktır.

Takma adlı DeFi eğitimcisi BowTiedIguana’nın söylediği benzer biçimde, yeni Tornado Cash yaptırımları ABD’deki bireyler ve kuruluşlar için geçerli. Gitcoin bağışları, proje için çalışmak, yazılımını çalıştırmak yada indirmek, internet sayfasını ziyaret etmek ve akıllı sözleşmelerden para yatırma/çekme benzer biçimde rahat etkileşimler ihlal olarak yorumlanabilir.

Circle, şüphelenmeyen Tornado kullanıcılarına ilişkin 75.000 USDC’yi ve projeye bağışlanan 149 USDC’yi dondurdu. pic.twitter.com/GBS41FtZvB

– banteg (@bantg) 8 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir