Circle, yalnızca Birleştirme tamamlandıktan sonrasında Ethereum PoS zincirini desteklemeyi planlıyor

Salı günü, USD Coin (USDC) stabilcoini ihraççısı Circle, fazlaca beklenen Merge yükseltmesinden sonrasında Ethereum’un bir hisse kanıtı yada PoS blok zincirine geçişi için tam destek sözü verdi. Şirket, Birleştirmeyi Ethereum ekosisteminin ölçeklendirilmesinde mühim bir kilometre taşı olarak görüyor ve şunları yazıyor:

USDC, Ethereum DeFi inovasyonu için temel bir yapı taşı haline geldi. L2 çözümlerinin benimsenmesini kolaylaştırdı ve günümüzde Ethereum’un geniş beceri grubuna dayanan kullanım senaryolarının genişletilmesine destek oldu. Ethereum ekosistemi ve USDC’ye bağlı işletmeler, geliştiriciler ve son kullanıcılar için haiz olduğumuz sorumluluğu anlıyoruz ve doğru olanı yapmayı amaçlıyoruz.”

Şu anda USDC, hem Ethereum’da gösterilen en büyük dolar destekli stablecoin hem de genel olarak en büyük ERC-20 varlığıdır ve yayınlandığı tarihte ekosistemde 45 milyar doların üstünde piyasa kıymeti bulunmaktadır. Rezervleri, BlackRock benzer biçimde ABD finans kurumlarında denetlenmekte ve tutulmaktadır.

Ötekilerden değişik olarak Circle, Ethereum blok zinciri geçmiş olmasına başlarken herhangi bir mesele beklemediğini belirterek şunları söylemiş oldu:

“USDC on-chain kabiliyetlerinde yada tam otomatik ihraç ve geri ödeme hizmetlerimizde kesintiler beklemiyoruz. Circle’ın kontrol ortamı Goerli Ethereum kontrol ağına bağlı ve gelecek günlerde Prater ile birleşirken yakından izleyeceğiz.”

Şirket, Birleştirmeyi tamamladıktan sonrasında Ethereum’un PoS blok zincirine geçişi onaylayan artan sayıda firmanın yanında davayı takip ediyor. Bigün ilkin Chainlink, yükseltmeden sonrasında herhangi bir emek harcama kanıtı çatalını desteklemeyeceğini söylemiş oldu. Yükseltmenin yakınlığı sebebiyle, Ethereum katman-2 çözümü Optimism, Merge spekülasyonu sebebiyle jetonunu %300’ün üstünde fırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir