Circle’ın USDC’si Ethereum Proof-of-Work Çatalını Desteklemeyecek

Stablecoin sağlayıcısı Circle, 19 Eylül’de yapılması planlanan ve merakla beklenen birleştirme etkinliğinin arkasından Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) zincirine geçişini tam olarak destekleme niyetini deklare etti.

Duyuru, “Ethereum ekosistemi ve USDC’ye bağlı işletmeler, geliştiriciler ve son kullanıcılar için haiz olduğumuz sorumluluğu anlıyoruz ve doğru olanı yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Firmanın stabilcoini USDC, şu anda 54,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine komuta eden ikinci en büyük stablecoin.

Circle’ın duyurusu, birleşme vakasının bununla beraber madencilik yoğun PoW konsensüs mekanizmasını canlı ve iyi tutacak başka bir Ethereum çatalına yol açacağına dair artan spekülasyonların ortasında geldi.

Birleşmenin arkasından, madenciler, ağdaki işlemleri doğrulamak için kullananların 32 Ethereum’u paylaşmış olduğu sözde doğrulayıcılarla değiştirilecek.

Yüksek oranda Ethereum madenciliği donanımına haiz herhangi bir grup bu yüzden eskimiş olacaktır.

Yakın tarihindeki bir Twitter gönderisine nazaran, etkili Çinli Ethereum madencisi Chandler Guo, ilk olarak bu suçlamaya öncülük etti. Tavsiye edilen çatal, ETHPOW adlı yeni bir kripto para birimiyle bile gelecek.

BitMEX ek olarak, spekülatörlerin ETHPOW ticaretinden faydalanmalarını sağlayacak bir vadeli işlem sözleşmesi başlattı.

Circle’a ulaşınca, şirket rotasını koruyor.

“Ethereum Mainnet birleştirmesinden sonrasında çatallanma olasılığı hakkında vurgunculuk yapmasak da, bir Ethereum varlığı olarak USDC, yalnızca tek bir geçerli ‘sürüm’ olarak var olabilir ve daha ilkin belirtildiği benzer biçimde, tek planımız yükseltilmiş Ethereum PoS zincirini tam olarak desteklemektir. ” Circle’ın duyurusu okundu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir