Civic, Cenk Botlarına ve Dolandırıcılıklara Doğrulama Platformu Ekliyor

Web3 kimlik ve saygınlık şirketi Civic, yeni bir vasıta, benzersizlik doğrulaması ve Civic.me adlı bir platformun lansmanı ile botlara, sahtekarlığa ve halı çekimlerine karşı mücadelesini sürdürüyor.

Civic’in baş ürün sorumlusu JP Bedoya, Los Angeles’taki NFT Expoverse’de Decrypt’e verdiği demeçte, “Benzersizlik doğrulaması, Civic Pass isminde olan kurumsal ürünler paketinin bir parçasıdır” dedi.

“Kısacası,” diye ekledi Civic Pass’ı tartışarak, “bir tüketicinin cüzdanına verilen, devredilemeyen ve direkt bir seyyah vasıtasıyla görülemeyen ve ondan sonra bir tür doğrulamayı onaylayan bir jetondur.”

Daha iyi topluluklar oluşturmak isteyen NFT projelerinden haber aldık. Şimdi size Civic Pass benzersizliği doğrulaması veriyoruz. Bir kullanıcı, bir cüzdan, NFT’nizi basmak için bir talih. https://t.co/Gju9ZaMzDI

— Civic (@civickey) 25 Haziran 2022

Civic’e gore, benzersizlik doğrulaması, bir hesabın düşüş için kullanabileceği cüzdan sayısını sınırlayarak botların NFT düşüşlerinden haksız bir halde yararlanmasını engellemek için tasarlanmış bir hizmettir. Botların bir damlanın büyük kısmını biriktirmesini önlemek amacıyla her kullanıcı yalnızca bir cüzdan kullanabilecek.

Civic, benzersizlik doğrulamasının yanı sıra, kullananların çevrimiçi kimliklerini, NFT’lerini, cüzdan adreslerini ve itibarlarını blok zincirindeki tek bir yerden yönetmelerine olanak tanıyan bir platform olan Civic.me’yi de piyasaya sürdü.

Bedoya, Decrypt’e “Devamlı büyüyen NFT koleksiyonunuzu ve Web3 kimliğiniz, profiliniz ve kişiliğinizle ilgili her şeyi yönetebileceğiniz yer burası” dedi. “NFT’lerin Web3’te kim olduğunuzun mühim bir köşe taşı haline geldiğini fark ettik.”

2015 senesinde Ethereum üstünde açık kaynaklı bir kimlik doğrulama protokolü olarak başlatılan San Francisco merkezli Civic, kurumsal ve tüketici çözümleri sunarak çevrimiçi kimliği Web3 için odak noktası haline getirdi.

“Web3’te güvenlik ve siber güvenlik söz mevzusu olduğunda, birden fazla parça bulunduğunu düşünüyorum. [to be considered] erişim ve bilgisayar korsanlığı şeklinde ve bu yalnız kod ve akıllı sözleşmelerle ilgili hatalara ve sorunlara geri dönüyor ”diye ekledi Bedoya.

Bedoya, Web3’te konuşmanın haricinde kalan bir öteki siber güvenlik parçasının, cüzdanın arkasında kimin bulunduğunu öğrenmek ve belirlemek bulunduğunu anlatmaya devam etti.

“İşte burada Civic Pass ve cüzdanlara verilen bir jeton şeklinde bir şey, bilginin üzerine inşa etmek ve bir saygınlık yaratmak için bu temel parçayı yapmaya başlayabilir” dedi.

Civic, bir kişinin “canlılığını” ve kimliğini kanıtlayan araçlar oluşturmak için uzun seneler harcadı, sadece yol engebeli oldu bundan dolayı birinin canlılığını kanıtlamak, onları dolandırıcılık yapmaktan alıkoymuyor.

Aralık ayında Civic, Verified by Civic Pass programı vasıtasıyla Big Daddy Ape Club’ı “doğruladığını” duyurdu. O sırada program doğrulama gerektiriyordu: projenin Twitter hesabının kontrolü, projenin tesir alanının kontrolü ve kimlik belgeleri ve bir 3D yüz taraması dahil proje kurucusunun kimliği.

Fakat Big Daddy Ape Club’ın gene de düzmece olduğu ortaya çıktı.

Ocak ayında, dolandırıcılar Solana blok zinciri tarihindeki en büyük NFT halı çekimlerinden birini gerçekleştirerek, ihtimaller içinde koleksiyonerler tarafınca ortaya çıkan şeyi basmak için gönderilen 9.136 SOL (o zamanlar ortalama 1,3 milyon dolar) ile başarıya ulaşmış oldular. olmayan Big Daddy Ape Club NFT’leri.

Şirket, Verified by Civic Pass programını Şubat ayında sonlandırdı.

Gene de Civic, kimlik doğrulama yöntemiyle kullanıcıları dolandırıcılıklardan ve botlardan koruma misyonunun, kullananların her insana açık olarak bilgilendirilmesi yerine hususi olarak bilgilendirilmesini ortak bir gereklilik haline getirerek başarıya ulaşmış olacağından güvenilir.

Bedoya, “Doxxing’in ne anlama geldiğini düşünüyorsanız, bunun ‘Tamam, bana bakın, halk için ben buyum’ anlamına gelmesi gerekmez,” dedi Bedoya. ‘Bu benim’ olabilir, sadece ondan sonra seçici olarak kimliğimin belirli kısımlarını ifşa edin.

Bedoya, bir cüzdan çevresinde saygınlık oluşturmanın kafi olmadığını ve bir kişinin kimliğini doğrulayabilecek bir biyometrik kimlik şeklinde bir tür kimlik gerektirdiğini söylüyor.

Bedoya, Civic için bunun, ondan sonra hususi doğrulama için gizlenen bir video selfie ile yapıldığını açıklıyor ve Civic araçları sağlarken, firmanın Civic’in gizlenen bilgilere erişimi olmaması için engeller oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

“Kullanıcı olarak, bağladığınız tüm cüzdanlar şeklinde orada depolanan her türlü veriye erişmek için tek şifreleme ve gizyazı çözme anahtarına haiz olduğunuz benzersiz, merkezi olmayan bir depolama sistemi oluşturduk” diyor. “Zincirler arası bir dünya olacak, bu yüzden Ethereum, Solana, Polygon üstünde NFT’leriniz olacak, adını siz koyun. Bu açıdan, tüm bu parçaları mahremiyetle merkezde bir araya getirmenin de mühim olduğuna inanıyoruz.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir