Cleanspark, 86 MW’a Kadar Kapasiteye Haiz Plug-in-Hazır Bitcoin Madencilik Tesisi Satın Aldı – Madencilik Bitcoin Haberleri

Salı günü, bitcoin madencilik şirketi Cleanspark, 86 megawatt (MW) kapasiteye ölçeklenebilir, eklentiye hazır bir bitcoin madenciliği tesisi satın aldığını duyurdu. Şu anda, Georgia, Washington’da yeni oluşturulan site, Cleanspark’ın hash oranını bu çeyrekte %38 çoğaltması beklenen 36 megawatt’a haiz.

Halka Açık Bitcoin Madenci Cleanspark, Gürcistan’daki Faaliyetlerini Genişletiyor

AfterCleanspark Inc. (Nasdaq: CLSK) geçen ay 1.061 bitcoin madencisini “indirimli bir fiyatla” satın aldığını deklare etti, şirket Georgia, Wilkes County’nin ilçe merkezi olan Washington’da yeni bir tesis satın aldığını duyurdu. Yeni tesis 86 MW’a kadar ev sahipliği yapma kapasitesine haiz ve Cleanspark tesisi 16,2 milyon dolara satın aldı. Madencilik şirketi ek olarak 8.9 milyon dolara 3.400 Antminer S19 madencilik kulesi satın aldı.

Antminer kuleleri şu anda saniyede 340 petahash (PH/s) hash gücü ile çalışıyor. “[Cleanspark] 36 MW’ın bakiyesini aslına bakarsan ödenmiş ve eldeki makinelerle dolduracak”, Salı günkü duyuru bilgileri. Yeni tesis, Cleanspark’ın Gürcistan’daki üçüncü temiz enerjili bitcoin madenciliği tesisi olacak. Şirket, tesisin altyapısını büyütmeyi ve bölgedeki mahalli işleri desteklemeyi dört gözle beklediğini söylüyor. Cleanspark’ın duyurusu, sitenin nükleer şeklinde düşük karbonlu enerji kaynaklarından yararlandığını açıklıyor.

Cleanspark’ın CEO’su Zach Bradford yapmış olduğu açıklamada, “Gürcistan’daki ayak izimizi genişletmekten coşku duyuyoruz” dedi. Piyasa tüm yaz konsolidasyona hazırlanıyor ve ikimiz de kazanan tarafta olmaktan memnunuz. Sürdürülebilirliğe odaklanmamız ve paydaşlarımız için kıymeti en üst düzeye çıkarmamız, mevcut pazarın yarattığı benzeri görülmemiş fırsatlardan yararlanmak için bizi benzersiz bir konuma getirdi.” Bradford, şu şekilde devam etti:

Bizi oldukca iyi karşılayan Washington, GA vatandaşlarıyla çalışmaktan bilhassa coşku duyuyoruz. Washington’daki yeni kampüsümüzde işleri ve altyapıyı sürdürmeyi ve büyütmeyi dört gözle bekliyoruz.

Cleanspark hisseleri CLSK, son 30 günde %10.51 artış kaydetti, sadece bir senelik istatistikler CLSK’nın %67.86 kaybettiğini gösteriyor. Halka açık bir takım öteki madencilik şirketi, hisse senetlerinin mevcut ayı piyasasında kripto para birimleri ile aynı düşüş eğilimini izlediğini görmüş oldu. Mesela, Marathon Digital Holdings (Nasdaq: MARA), negatif 2. çeyrek neticeleri kaydettiğini bildirdi, sadece şirket bitcoin üretiminde artış görmüş oldu.

Bitcoin fiyatı BTC madencilik gelirine zarar verdi ve önde gelen kripto varlığının hash oranı ikinci çeyrekte ilk çeyreğe kıyasla %1.7 düştü. Kripto kışına karşın Cleanspark genişlemeye devam etti ve Temmuz ayında indirimli olarak iki toplu ASIC madenci siparişi aldığında Bradford, Cleanspark’ın “bu pazarda benzeri görülmemiş fırsatlar” gördüğünü altını çizdi.

Bu hikayedeki etiketler

1061 ASIC, 3400 Antminer, antminers, Bitcoin (BTC), Bitcoin Madencileri, Bitcoin madenciliği, bitcoin madenciliği Cleanspark, BTC, BTC Madenciliği, Cleanspark, Cleanspark CEO, CLSK, kripto varlıkları, kripto madenciliği, Crypto Winter, kripto kış fırsatları, Georgia, Marathon Digital Holdings, madencilik, Mining Crypto, Washington, Washington Georgia, Zach Bradford

Cleanspark’ın Washington, Georgia’da 86 MW’a kadar kapasiteye haiz bir tesis satın alması ve 3.400 Antminer satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu ile alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir