CME Group, Birleşmeden 3 Gün Ilkin Piyasa Katılımcılarına Ethereum Seçenekleri Sunacak – Finans Bitcoin Haberleri

Ethereum’un hacim açısından dünyanın en büyük türev piyasası olan Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçişinden üç gün ilkin, CME Group, ethereum seçeneklerini listeleme planlarını deklare etti. CME’nin ether opsiyonları ürünü düzenleyici incelemeye hazırlanırken, şirket opsiyon sözleşmesinin CME CF Ether-Dolar Referans Oranı kullanılarak sözleşme başına 50 ether olarak ölçüleceğini detaylandırdı.

CME Group, Ethereum Seçenekleri Lansmanını Deklare etti

CME Group olarak da malum Chicago Tecim Borsası, firmanın 12 Eylül 2022’deki Birleşmeden üç gün ilkin ethereum opsiyon sözleşmelerini listeleme niyetini ortaya koydu. CME, yeni eter opsiyonlarının firmanın bitcoin (BTC) opsiyonlarına ve mikro boyutlu bitcoin’e katıldığını detaylandırdı. eter opsiyon sözleşmeleri.

“Bu yeni sözleşmeler, sözleşme başına 50 ether boyutunda ve ABD doları eter fiyatının günde bir referans oranı olarak hizmet eden CME CF Eter-Dolar Referans Oranına dayalı bir ether vadeli işlemi sağlıyor”, türevler pazar yeri perşembe dedi. CME’nin küresel hisse senedi ve FX ürünleri başkanı Tim McCourt Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, yeni ether opsiyon sözleşmelerinin firmanın mevcut kripto türev ürünleri serisine eklendiğini belirtti.

McCourt yapmış olduğu açıklamada, “Bu yeni opsiyon sözleşmelerinin piyasaya sürülmesi, bugüne dek 1,8 milyondan fazla sözleşme ticareti meydana getiren mevcut Ether vadeli işlemlerimizde gördüğümüz mühim gelişme ve derin likiditeye dayanıyor.” Dedi. CME yöneticisi şunları ekledi:

Gelecek ay merakla beklenen Ethereum Merge’e yaklaşırken, piyasa katılımcılarının ether fiyat riskini yönetmek için CME Group’a yöneldiğini görmeye devam ediyoruz. Yeni eter seçeneklerimiz, geniş bir alan kişi yelpazesine daha çok esneklik ve piyasada hareketli olaylardan ilkin eter maruziyetlerini yönetmek için ek duyarlılık sunacak.

18 Ağustos 2022’de The Block’s Crypto Data’dan mevcut ethereum (ETH) seçenekleri istatistikleri.

CME Group, Deribit, Okex, Bit.com ve Huobi dahil olmak suretiyle halihazırda ethereum opsiyon sözleşmeleri sunan bir takım borsaya katılacak. Temmuz ayında, ETH seçeneklerini listeleyen dört borsadan 10,86 milyar doları Deribit komuta ederken, 11,38 milyar dolarlık ether opsiyon hacmi vardı. Huobi, Okex ve Bit.com ile ilişkili açık faiz rakamlarına kıyasla, ether opsiyonu açık pozisyonunun pazar payına Deribit hakimdir.

Bitcoin opsiyonları açısından, Deribit bununla beraber CME’yi geride bırakıyor, bundan dolayı CME Group, 17 Ağustos’ta kaydedilen 441 milyon $ ile bitcoin opsiyonları açık pozisyonu açısından ikinci en büyük. öncülük ediyor. Okex, bitcoin seçenekleri söz mevzusu olduğunda bir dokunuş daha çok hacim yakalamayı başarıyor.

Yeni CME ether alternatifleriyle, TP ICAP Digital Assets ve Akuna Capital, CME’nin ether seçeneklerinin kullanıma sunulmasını destekliyor. TP ICAP Digital Assets, tam boyutlu Ether opsiyon sözleşmesinin sunumunda CME Group’u desteklemekten coşku duyuyor” dedi. “Halihazırda popüler olan Mikro Eter seçeneğine paralel olarak bu daha büyük boyutlu Ether seçeneği, TP ICAP müşterileri tarafınca sabırsızlıkla planlanıyor.”

Bu hikayedeki etiketler

Akuna Capital, Bit.com, CME, CME Ether Options, CME Group, deribit, Deribit Bitcoin Options, ETH, Ethereum, Ethereum Merge, ethereum options, Ethereum Options sözleşmeleri, Huobi, micro ether options, Okex, Open Interest, PoS, PoW , The Merge, Tim McCourt, TP ICAP Digital Assets, cilt

CME Group’un 12 Eylül 2022’de ethereum seçenekleri sunması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, The Block Crypto Data

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir