CME Group, Ethereum Vadeli İşlemleri Sunacak

Mühim Çıkarımlar

CME Group, 12 Eylül’den itibaren Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri sunacak. Borsa şimdiden Bitcoin vadeli işlemleri, mikro boyutlu Bitcoin vadeli işlemleri ve mikro boyutlu Ethereum vadeli işlemleri sunuyor. Mikro ölçekli Ethereum vadeli işlemleri, 2022’nin ilk ve ikinci çeyreği içinde açık faizde %34’lük bir gelişme görmüş oldu.

Bu makaleyi paylaş

Ethereum vadeli işlemleri dünyanın en büyük türev piyasası olan CME Group’a geliyor.

Ethereum Fiyat Riskini Yönetme

Kurumlar, kripto türev ürünlerinin yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Chicago Mercantile Exchange, Chicago Board of Trade, New York Mercantile Exchange ve Commodity Exchange’den oluşan dünyanın en büyük türev piyasası CME Group, bugün 12 Eylül’den itibaren Ethereum vadeli işlemlerinde seçenekler sunacağını duyurdu.

Her biri 50 ETH olacak yeni Ethereum sözleşmeleri, CME Group’un Micro Bitcoin opsiyonları ve Micro Ethereum opsiyonlarını (sırasıyla bir BTC yada ETH jetonunun %10’u büyüklüğünde) içeren mevcut kripto türevlerini genişletecek. Sözleşme başına 5 BTC boyutunda Bitcoin vadeli işlemleri de şu anda mevcuttur.

Borsa, daha ilkin yayınlanmış Ethereum opsiyon sözleşmelerinin “tutarlı likidite, hacim ve müşteriler için açık ilgi” getiren popüler ürünler haline geldiğini belirtti. Yalnızca Micro Ethereum vadeli işlemlerindeki açık faiz, senenin ilk mali çeyreği ile ikinci çeyreği içinde %34 arttı.

CME Group Global Hisse Senedi ve FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt, “Gelecek ay merakla beklenen Ethereum Birleşmesine yaklaşırken, piyasa katılımcılarının Ethereum fiyat riskini yönetmek için CME Group’a yöneldiğini görmeye devam ediyoruz” dedi. “Yeni Ethereum seçeneklerimiz, geniş bir satın alan yelpazesine daha çok esneklik ve Ethereum maruziyetlerini piyasadaki hareketli olaylardan ilkin yönetmek için daha çok duyarlılık sunacak.”

Ethereum, bir Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından, kripto topluluğunda halk dilinde “Merge” olarak malum, oldukça beklenen bir vaka olan Proof-of-Stake’e geçmeye hazırlanıyor. Öteki şeylerin yanı sıra, Birleştirmenin ETH token emisyonlarını %90 oranında azaltması ve ağın enerji tüketimini %99 oranında azaltması planlanıyor. Birleştirmenin, Ethereum’un son kontrol çalıştırmasını başarıyla tamamlamasının arkasından 15 Eylül’de gerçekleşmesi planlandı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir