CME Group, euro cinsinden Bitcoin ve Ether vadeli işlemlerini başlatmayı planlıyor

Başlıca türev piyasası Chicago Mercantile Exchange Group, 29 Ağustos’tan itibaren Bitcoin euro ve Ether euro vadeli işlem sözleşmeleri alım satımını başlatmayı hedefliyor.

Perşembe günü meydana getirilen bir duyuruda CME Group, düzenleyici incelemeye doğal olarak olarak, sözleşme başına 5 BTC ve 50 ETH olarak boyutlandırılacak euro cinsinden Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) vadeli işlemleri için sözleşmeler başlatmayı planladığını söylemiş oldu. Her iki sözleşme de nakit ödemeli CME’de listelenecek ve CME CF Bitcoin-Euro Referans Oranı ve CME CF Ether-Euro Referans Oranına dayalı olacak.

CME Group küresel hisse senedi ve FX ürünleri başkanı Tim, “Kripto para piyasalarında devam eden belirsizlik, mevcut Bitcoin ve Ether vadeli işlemlerimizin sağlam büyümesi ve derin likiditesi ile beraber ABD dışındaki kurumsal yatırımcılar tarafınca risk yönetimi çözümlerine artan talep yaratıyor” dedi. McCourt. “Euro cinsinden kripto para birimleri, ABD dolarının arkasından en yüksek işlem gören ikinci itibari para.”

Pazar lideri Cryptocurrency vadeli işlemlerimizde ikinci bir döviz çifti olan Bitcoin Euro ve Ether Euro vadeli işlemleriyle tanışın. 29 Ağustos’tan itibaren seçtiğiniz temel para biriminde bitcoin ve eter maruziyetini yönetin. https://t.co/PfN3hTCvWC pic.twitter.com/rci4NnAfKz

— CME Grubu (@CMEGroup) 4 Ağustos 2022

McCourt’a nazaran, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki ülkeler, BTC ve ETH vadeli işlem sözleşmelerinin tüm ticaretinin %28’ini temsil ediyor. Listeleme duyurusu ek olarak, 20 yıl içinde ilk kez Temmuz ayında Euro’nun ABD doları ile pariteye ulaşmasını takip etti – yayınlandığı tarihte, 1 euro kabaca 1,02 dolar değerinde.

İlgili: Circle, euro destekli stablecoin EUROC’u piyasaya sürdü

CME Group, Aralık 2017’de ABD doları cinsinden ilk BTC vadeli işlem sözleşmesini başlattı ve arkasından Şubat 2021’de bir ETH vadeli işlem sözleşmesi başlattı. Mart ayında, türev borsası kripto yatırım araçları teklifini mikro BTC ve ETH vadeli işlemlerini içerecek şekilde genişletti.

Cointelegraph Temmuz ayında, CME Group’un BTC ve ETH türev sözleşmelerinin 2022’nin ikinci çeyreğinde üstün dereceli aktivite gördüğünü ve sırasıyla 10.700 ve 6.100 sözleşmenin işlem gördüğünü bildirdi. Borsa ek olarak, mikro BTC ve ETH ürünlerinin 2022’nin ikinci çeyreğinde sırasıyla günlük averaj 17.400 ve 21.300 sözleşme hacmine haiz bulunduğunu bildirdi. Tecim faaliyetlerinin bir çok, hem BTC hem de ETH fiyatlarının düşmesiyle kripto piyasasındaki aşırı oynaklığın ortasında gerçekleşti. Mayıs ve Haziran aylarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir