Bir çok Acala Hizmeti Saldırıdan On İki Gün Sonrasında Hala Çevrimdışı

Mühim Çıkarımlar

Acala bugün, 14 Ağustos Pazar günü meydana gelen bir saldırının peşinden hizmetlerinin çoğunun duraklatıldığını söylemiş oldu. Acala’nın internet sayfasında listelenen 22 hizmetten 18’i duraklatıldı, üçü düzgüsel çalışıyor. Acala, seyretme çabalarıyla işlevselliği geri kazanmaya ve USD’yi kurtarmaya çalıştığını söylüyor.

Bu makaleyi paylaş

Projeden bugün meydana getirilen açıklamaya nazaran, Acala’daki hizmetlerin bir çok hala çevrimdışı.

Acala Hizmetlerinin Çoğunluğu Kapalı

Acala, stabilcoin’ini çökerten bir istismardan sonrasında bir haftadan fazla bir süre sonrasında hala operasyonları eski haline getirmeye çalışıyor.

Proje bugün, “birçok hizmetin duraklatıldığını… XCM aktarımı da dahil olmak suretiyle” söylemiş oldu. Bu, Acala ve öteki Polkadot parachainleri içinde zincirler arası transferlerin şu anda mevcut olmadığı anlamına gelir.

Öteki çeşitli hizmetler de işlevsel değildir. Kullanıcılar bir çok jetonu aktaramaz, köprü hizmetlerini kullanamaz, aUSD stabilcoini basamaz, jeton takasları gerçekleştiremez, anında bırakma hususi durumunu kullanamaz yada protokolün çeşitli kazanç özellikleriyle etkileşime geçemez.

Acala’nın destek sayfasında listelenen 22 hizmetten 18’i duraklatıldı.

Yalnızca üç hizmet düzgüsel şekilde çalışıyor. İlk etken hizmet, projenin mahalli ACA belirtecini içeren temel zincir içi işlemlerle ilgilidir. Öteki iki operasyonel hizmet, stake etme ile ilgilidir: hem sıvı DOT stake etme hem de düzgüsel bağlanmamış periyod unstake düzgüsel şekilde iş koşturmacasındadır.

Acala, 14 Ağustos Pazar günü saldırıya uğradı. O sırada fail, minimum 1,28 milyar USD değerinde jeton basmayı başardı.

Saldırgan, hatalı olarak basılan jetonların nispeten ufak bir bölümünü öteki varlıklarla takas etti. topluluk vakası derhal fark etti; cevaben, Acala zincirini ve hizmetlerini “acil yönetim oyu” ile dondurdular.

Dondurma, Acala’nın ortalama 3 milyar hatalı basılmış aUSD tokenini izlemesine, kurtarmasına ve yakmasına izin verdi.

24 Ağustos’ta Acala, fonları seyretmek için hala çalıştığını söylemiş oldu. “İlgili işlemlerin %70’i hala lüzumlu [sic] bir iz var ve bu emek verme devam ediyor” dedi. Proje, mühim oranda fon iade eden kişilere bir ödül sunuyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir