Coinbase 2. Çeyrekte 1 Milyar Dolar Net Zarar Deklare etti, Hisse Senedi Düştü

Coinbase hissesi bugün %10 düştü ve senenin ikinci çeyreğine ilişkin ezici bir kazanç raporunun peşinden mesai sonrası işlemlerde %4’ten fazla düştü.

Coinbase, analist beklentilerine kıyasla düşük performans göstererek, kripto para borsası tarafınca getirilecek olan tahmini 832,2 milyon dolara kıyasla, ikinci çeyrek için 808,3 milyon dolar gelir elde etti.

Platformda işlem meydana getiren toplam kullanıcı sayısı, son üç ayda 200.000 azalarak 9 milyona ulaştı. Bundan önceki senenin aynı çeyreğine kıyasla, Coinbase bir yıl süresince aylık 200.000 etken kullanıcı ilave ederek aynı oranda bir kazanç gösterdi.

Şirket, üst üste ikinci çeyrek negatif geliri olan geçtiğimiz mali çeyrekte 1,1 milyar net zarar kaydetti. Geçen senenin ikinci çeyreğinde Coinbase’in net geliri 1,6 milyara ulaştı. Coinbase, Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinde işlem yaparken kullanıcılar tarafınca ödenen ücretlerden para kazanıyor. Borsadaki işlem hacmi ikinci çeyrekte %29 düştü.

Coinbase, geçtiğimiz Nisan ayında Nasdaq’ta halka açık ilk kripto para borsası olarak listelendiğinde Wall Street’te ilk çıkışını yapmış oldu. Bir noktada hisse senedi fiyatı 342 dolara kadar terfi etti, sadece bu yazı itibariyle, hisse başına %74’ün üstünde bir düşüşle 87 doların birazcık üstüne düştü.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen yıl Coinbase’e halka açılması için yeşil ışık verirken, şirket geçen ayın sonlarında düzenleyici kurumun manzaraları içinde buldu. SEC, borsadaki dokuz tokenin kayıt dışı menkul kıymetler bulunduğunu iddia ederken, Coinbase herhangi bir menkul kıymet satmadığını iddia ediyor.

SEC’in sonucu, borsada listelenecek tokenlar hakkında evvelinde bilgisi olan eski bir Coinbase proje yöneticisi de dahil olmak suretiyle üç kişiye karşı oluşturulan yasadışı içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarında açıklandı. Ark Invests CEO’su Cathie Wood, takip eden “düzenleyici” belirsizliğin fazlaca yoğun bulunduğunu ve firmanın 75 milyon dolarlık Coinbase hissesiyle ayrıldığını söylemiş oldu.

Bununla beraber, Coinbase’in hisse senedi fiyatı geçen hafta keskin bir halde terfi etti ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock ile bir antak kalma imzaladığı haberiyle terfi etti. Coinbase, finansal titan’a Aladdin platformunda kurumsal yatırımcılar için kripto para ticareti teknolojisi sağlayacak.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir