Coinbase: ABD, öteki ülkelerin doldurmaya can attığı bir boşluk bıraktı

Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir mahkeme savaşının eşiğindeyken, şirket ABD hükümetinin kripto düzenlemesine yönelik şahin yaklaşımının “öteki ülkelerin doldurmaya can attığı bir boşluk bıraktığını” altını çizdi.

SEC, Coinbase’e 22 Mart’ta bir kuyu bildirimi yayınladı ve SEC çalışanının ajansa, firmanın bazı varlık listelemeleri, staking hizmetleri ve Coinbase Cüzdanı ile ilgili “menkul kıymetler yasalarının ihtimaller içinde ihlalleri” mevzusunda yaptırım uygulanmasını tavsiye ettiğini belirtti.

23 Mart tarihindeki bir blog yazısında, Avrupa kazanıyor. ABD yetişecek mi? Coinbase’in Avrupa’daki Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Genel Müdürü Daniel Seifert, sanayi çapında “kapsamlı kripto düzenlemesi” çağrılarına karşın, ABD’nin “kriptoya yönelik düzenleyici yaklaşımının, yaptırım kanalıyla düzenleme ile işaretlendiğini” altını çizdi.

“Bu yaklaşım, kripto endüstrisinde bir belirsizlik ve istikrarsızlık ortamı yarattı” diye yazdı.

Coinbase’in en iyi avukatı @iampaulgrewal, SEC’in konuşma yerine mahkeme kavgaları istediğini söylüyor.

Son 9 ayda SEC ile meydana getirilen düzinelerce görüşmede Grewal, borsanın kilit sorulara “esas olarak hiçbir cevap verilmediğini” söylemiş oldu.

Dinle: https://t.co/027slXaMhb pic.twitter.com/L0ikJwleyA

– Laura Shin (@laurashin) 24 Mart 2023

Bundan dolayı Seifert, ABD’nin kripto sektörünün önde gelen merkezi statüsünü kaybettiğini, Fransa, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin ise kripto düzenlemesine daha dostane yaklaşımları sebebiyle artık “canlı” ekosistemler inşa ettiğini savundu.

“ABD, öteki ülkelerin doldurmaya can attığı bir boşluk bıraktı” diye yazdı ve ekledi: “Biz gururla bir Amerikan şirketiyiz. ABD’nin kendisine verilen fırsatı boşa harcamasını oturup seyretmek zor.”

SEC tarihin en büyük dolandırıcılıklarından birini kaçırdı – FTX/Alameda

Gary Gensler bu sahtekarlığın başına geçiyor – SBF

Ve sonrasında SEC, kriptodaki en meşru firmanın peşine düşer – Coinbase

evet evet fazlaca düzgüsel ve tamamen mantıklı

— sassal.eth (@sassal0x) 23 Mart 2023

Bilhassa Seifert, bu ay Paris’teki Louvre’da düzenlenen Blockchain Week etkinliğinin önemini altını çizdi. Ek olarak, İngiltere’nin son zamanlarda bir kripto merkezi olma çabasına ve Avrupa Birliği’nin 2024’te yürürlüğe girmesi planlanan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesine işaret etti.

“Bu yıl, Fransa’daki emsalsiz en büyük ulusal gömü ve dünyanın en elit müzelerinden kabul edilen Louvre’da hususi bir alanda gerçekleştiriliyor” dedi ve ekledi:

“Bana nazaran bu açık bir işaret: Fransa, kriptonun sunmuş olduğu fırsatı hızla fark ediyor ve ona gelişmesi için alan sunuyor. Daha geniş AB, Birleşik Krallık, BAE, Hong Kong, Singapur, Avustralya ve Japonya da aynı şeyi yapıyor.”

MiCA mevzuatı iki senedir geliştirilmektedir ve “kripto varlıklar ve ilgili faaliyetler ve hizmetler için uyumlu bir kurallar dizisi” oluşturmayı amaçlamaktadır.

İlgili: Cathie Wood’un ARK’sı Coinbase hisselerine tekrardan yükleniyor ve 18 milyon dolar satın alıyor

Sektör için net kurallar ve yönergeler sunmuş olacağı için çoğu zaman Avrupa kripto para birimi ekosistemi için pozitif yönde bir hamle olması umut ediliyor.

“Şimdiden Avrupa’nın kripto geliştirici payında (küresel olarak her biri %29) ABD ile eşleştiğini görüyoruz. ABD, yüzde 40 ile suçlamanın başını çekiyordu” dedi ve şunları ekledi:

“Bu seviyede bir gelişme tesadüfen olmuyor. Uzayda etkinlik gösteren işletmeler için netlik ve istikrar sağlayacak bir düzenleyici çerçeve geliştirmek benzer biçimde uyumlu çabalar gösterilmesi gerekiyor.”

23 Mart tarihindeki uzun bir Twitter ileti dizisinde, Kripto İnovasyon Konseyi de Seifert’e benzer noktaları altını çizdi ve “kripto küreseldir ve kimse ABD’nin uçağı indirmesini beklemiyor” dedi.

1/ Kripto küreseldir ve kimse ABD’nin uçağı indirmesini beklemiyor. İşte, küresel aktivite özetimiz():

— Kripto İnovasyon Konseyi (@crypto_council) 24 Mart 2023

Mevzu, Ulusal Avustralya Bankası’nın USD’ye sabitlenmemiş stablecoin’lerle emek vermesi, Hong Kong’un bir dijital varlık merkezi olma çabaları ve Kanada Menkul Kıymetler İdaresi’nin kısa süre ilkin yerli paralara “gelişmiş yatırımcı koruma taahhütleri” dayatması benzer biçimde örnekler de dahil olmak suretiyle dünya çapındaki pozitif yönde gelişimleri araştırdı. kripto borsaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir