Coinbase, ABD Yüksek Mahkemesi’nin ‘anlam ifade etmeyen davaları’ durdurmak için müdahalesini talep ediyor

Coinbase, 3 Ağustos’ta Bloomberg News’in bildirdiğine nazaran, ABD Yüksek Mahkemesi’nin tahkime yer açmak için kendisine karşı “anlam ifade etmeyen” bulmuş olduğu iki argümanı durdurmasını istiyor.

İki dava şu anda yargıçların borsanın davaları tahkime gönderme hareketini reddettiği Federal mahkemelerin önünde.

Coinbase, kullanıcı sözleşmesinin ilkin tahkim gerektirdiğini iddia ederek bu karara itiraz etmeyi planlıyor. Sadece Yargıtay’ın temyize giderken davaları durdurmasını istiyor.

Kripto para birimine nazaran, taraflardan biri davayı tahkime havale etmek için temyize gittiğinde tüm mahkeme işlemleri otomatikman durmalıdır.

Yargıtay sonucu ve temyizin nihai sonucu, firmanın kullanıcı sözleşmesindeki tahkim hükümlerinin durumunu ciddi şekilde etkileyebilir.

davalar

İki dava, Suski – Coinbase 22A92 ve Bielski – Coinbase 22A91’dir. Suski, kullananların nakit fiyat kazanmak için 100 dolar değerinde Dogecoin ticareti yapmak zorunda kalmış olduğu Dogecoin (DOGE) için 1,2 milyon dolarlık çekiliş etkinliği esnasında Coinbase’i yatırımcıları yanıltıcı olmakla suçluyor.

Şikayetçiye nazaran borsa, tecim yapmayan kullananların da etkinliğe katılabilecekleri mevzusunda kafi izahat sağlamadı.

Öte taraftan Abraham Bielski, bir dolandırıcının Coinbase hesabına erişmesi sebebiyle 31.000 dolar kaybettiğinde kafi yardımı sağlamadığı için şirkete dava açtı.

Şirketi Elektronik Fon Transferi Yasası ve Düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

Her iki şikayetçi de davaları firmanın kaçınmak istediği toplu davalara dönüştürmeye çalışıyor.

Ayrıca Coinbase, kayıtlı olmayan menkul kıymetleri listeleme mevzusunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafınca soruşturma altında. Kripto borsası bu iddiayı şiddetle reddetti.

Hisse kıymeti son 24 saatte %20.20’nin üstünde artışla 80.81$’a terfi etti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir