Coinbase, Aladdin Müşterilerine Kripto Para Birimlerine Erişim Vermek İçin Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock ile Ortaklık Yapıyor – Bitcoin Haberleri

4 Ağustos’ta Coinbase Institutional başkanı Brett Tejpaul ve kurumsal ürün başkan yardımcısı Greg Tusar, firmanın Aladdin platformuna kripto para birimleri erişimi sağlamak için Coinbase’in finans devi Blackrock tarafınca seçildiğini deklare etti.

Blackrock, Aladdin İstemcilerini Kriptoya Bağlamak için Coinbase’i Seçti

Coinbase’in kurumsal kolu, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’a (NYSE: BLK) Aladdin’in kurumsal müşterilerine dijital para birimlerine erişim sağlama mevzusunda destek olacak. Şirket, Blackrock’un firmanın “ölçek, edinim ve entegre ürün teklifi” sebebiyle Coinbase’i seçtiğini belirtti. Halka açık şirket Coinbase (Nasdaq: COIN), 2012 senesinde Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafınca kurulduğundan beri kripto alanında uzun bir geçmişe haizdir.

New York merkezli oldukca uluslu yatırım yönetimi şirketi Blackrock, dünya çapındaki en büyük finans kurumlarından biridir. Blackrock, 2021’de kaydedilen yönetim altındaki varlıklarda (AUM) kabaca 10 trilyon dolar ile ilgileniyor. Coinbase, Blackrock ve Aladdin ile ortaklığı kripto varlık şirketi için bir “dönüm noktası” olarak görüyor. Aladdin platformu Varlık, Yükümlülük, Borç ve Türev Yatırım Ağı anlamına gelir ve bilhassa Blackrock’un kurumsal müşterileri için tasarlanmış bir yatırım yönetimi ve tecim platformudur.

Tejpaul ve Tusar Perşembe günü “Blackrock ve Coinbase platform entegrasyonunu ilerletmeye devam edecek ve ilgili müşterilere aşamalı olarak işlevsellik sunacak” dedi. Haziran ayı ortasında, Blackrock’ta küresel durağan(durgun) gelirli baş yatırım görevlisi (CIO) Rick Rieder, bitcoin (BTC) benzer biçimde kripto para birimlerinin dayanıklı varlıklar bulunduğunu deklare etti. Nisan ayında, Blackrock bir blockchain borsa yatırım fonu başlattı ve Blackrock aynı ay “USDC nakit rezervlerinin birincil varlık yöneticisi” seçildi.

Blackrock Exec: ‘Kurumsal Müşteriler Dijital Varlık Piyasalarına Maruz Kalmayla Giderek Daha Fazla İlgileniyor’

Blackrock’taki stratejik ekosistem ortaklıklarının küresel başkanı Joseph Chalom, Blackrock’un müşterisinin dijital para birimlerine yöneldiğini belirtti. Chalom Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, “Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına maruz kalmakla giderek daha çok ilgileniyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü iyi mi yöneteceklerine odaklanıyorlar.” Dedi. Blackrock yöneticisi şunları ekledi:

Aladdin ile olan bu bağlantı, müşterilerin, varlık sınıfları içinde tam bir portföy görünümü için mevcut portföy yönetimi ve alım satım iş akışlarında bitcoin risklerini direkt yönetmelerine olanak tanıyacak.

Coinbase ve Blackrock ortaklığı duyurusunun arkasından, COIN hisseleri Perşembe günü (EST) sabah tecim seanslarında %16’dan fazla arttı. Bununla beraber, COIN, hisse senedinin tüm zamanların en yüksek fiyatından %72,46 kıymet yitirdi. Ek olarak, Haziran sonunda Goldman Sachs, COIN’in notunu bir satış notuna indirdi.

Haber, 25 Temmuz’da bildirilen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasını ve firmanın son Avrupa genişlemesini takip ediyor. Haziran ayı ortasında Coinbase, firmanın işgücünün %18’ini “sağlamak” için kısmak zorunda bulunduğunu da deklare etti. [Coinbase stays] firmanın kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong’a bakılırsa, bu ekonomik gerileme esnasında sıhhatli.

Bu hikayedeki etiketler

Aladdin, Aladdin Platformu, varlık yöneticisi, AUM, Blackrock, Blackrock Coinbase, BLK, Brett Tejpaul, Brian Armstrong, COIN, Coinbase, Coinbase Blackrock, coinbase exchange, Coinbase Institutional, kripto varlıkları, Cryptocurrencies, Digital Currencies, Fred Ehrsam, Greg Tusar, Joseph Chalom, Rick Rieder, hisseler, USDC nakit rezervleri

Coinbase’in Blackrock ile ortaklık yapması ve firmanın Aladdin platformuyla entegre olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu ile alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir