Coinbase CEO’su: Düzenleyiciler Tarafınca Tehdit Edilirse Ethereum Staking’i Kapatırdık

ABD Gömü Bakanlığı’nın bu ayın başlarında madeni para karıştırıcı Tornado Cash’i onaylaması ve uzun süreden beri beklenen Ethereum birleşmesinin hızla yaklaşması içinde, blok zinciri teknoloji uzmanları, hükümet düzenlemelerinin Ethereum’un temel işleyişini ve birleşme sonrası hisse kanıtı konsensüsünü etkileyebileceğinden giderek daha çok kaygı duyuyorlar. mekanizma.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bugün Twitter’daki varsayımsal bir senaryoya cevap verdi ve düzenleyici tehditler durumunda şirketinin blockchain ağının bütünlüğünü korumak için Ethereum stake hizmetini kapatacağını söylemiş oldu.

Sual, açık kaynaklı kripto analitiği ve muhasebe uygulaması Rotki’nin kurucusu Lefteris Karapetsas tarafınca Pazar günü soruldu. Karapetsas, birkaç büyük Ethereum oyuncusunu etiketleyerek, hükümet düzenleyicilerinin belirli adresleri sansürlemelerini talep etmesi halinde iki seçenek içinde seçim yapmalarını istedi.

Bu, aslen yüzleşmeyeceğimiz bir varsayım. Fakat yapsaydık, bence B ile giderdik. Daha büyük resme odaklanmak gerekiyor. Daha iyi bir sonuca ulaşmaya destek olabilecek daha iyi bir seçenek (C) yada yasal bir güçlük olabilir.

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 17 Ağustos 2022

“A) protokol düzeyinde uyacak ve sansürleyecek misiniz? [or] B) stake hizmetini kapatın ve ağ bütünlüğünü koruyun” diye bir tweet’te Coinbase, Kraken, Lido, Staked ve Bitcoin Suisse’i etiketleyerek sordu. Coinbase adına Armstrong, seçilen şirketlerden birinin tek temsilcisi. bu yazı itibariyle cevap verme senaryosunda.

Armstrong, “Bu, aslen yüzleşmeyeceğimiz bir varsayımdır,” diye yanıtladı. “Fakat yapsaydık, BI düşüncesiyle giderdik. Daha büyük resme odaklanmalıyız.”

Daha iyi, üçüncü bir seçeneğin kendisini sunabileceğini yada yasal bir zorluğun “daha iyi bir sonuca ulaşılmasına destek olabileceğini” kaydetti.

Armstrong’un cevabı bilhassa dikkat çekici şundan dolayı Coinbase geleceğinin çoğunu kazançlı stake hizmetine yatırıyor ve bunu şirket için “büyük bir kazanç” olarak nitelendiriyor. Ve yalnız bu hafta, JPMorgan analistleri bir notta, Ethereum birleşmesinin, Ethereum staking hizmeti yardımıyla Coinbase ve hisseleri (COIN) için yükseliş göstermesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Coinbase, hissedarlarına bir haftadan birazcık daha uzun bir süre ilkin “Ağustos ayının başlarında, kurumsal müşteriler için ilk kez Ethereum staking sunmaya başladık” dedi. “Hem perakende hem de kurumsal müşterilerimiz için staking için daha çok varlık eklemeye devam edeceğiz.”

Birleşmeyle beraber, Web3 yatırımcıları ve analistleri, Ethereum için staking hizmetleri elde eden büyük, kurumsal oyuncuların hükümet düzenleyicilerinin baskısına boyun eğme olasılığının daha yüksek olduğu mevzusunda endişeli. Ve oldukca büyük bir doğrulayıcı yüzdesini yönettikleri için, onların yokluğu tüm ağı tehdit edebilir.

Blockchain ve kripto yatırım şirketi Collider VC’den Eylon Aviv, ABD düzenleyicilerinin işlemleri sansürlemelerini talep etmesi durumunda bu büyük oyuncuların aynı hizaya geleceğini tahmin ediyor, kısaca Beacon Chain doğrulayıcılarının %66’sı sansürü destekleyecek.

“Burada, Ethereum ekosisteminin kafi toplumsal ademi merkeziyetçiliğe ulaşmadığı ve oldukca tehlikeli, millet devlet ele geçirme bölgesinde grafik çiziyoruz” diye yazdı.

Geçen hafta, Tornado Cash yasağı haberi patlak verdiğinde, Armstrong tweet attı, “Bir teknolojiye (bir şahıs yada kuruma karşıt olarak) yaptırım uygulamak bana fena bir emsal benzer biçimde görünüyor ve muhtemelen buna itiraz edilmeli. Birçok istenmeyen sonucu olabilir. “

“Ümit ederim açık olan nokta: daima yasayı takip edeceğiz” diye ekledi.

Bir teknolojiye yaptırım uygulamak (bir kişi yada kuruma karşıt olarak) bana fena bir emsal benzer biçimde görünüyor ve muhtemelen buna itiraz edilmelidir. Aşağı yönde pek oldukca istenmeyen sonucu olabilir.#TornadoCash

Ümit ederim belirgin bir nokta: daima yasaya uyacağız.

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 14 Ağustos 2022

O sırada Armstrong, firmanın “hesap kaldırma ve içerik denetleme mevzusundaki felsefesini” ifade etmek için yazdığı 4 Şubat tarihindeki bir Coinbase blog gönderisine işaret etti.

“Adem-i merkeziyetçilik nihai alan kişi korumasıdır” diye yazdı. “Kripto para biriminin merkezi olmayan doğası, burada kendi mühim korumalarını sunuyor ve bu korumalar, ürünlerimiz merkezsizleştikçe daha da güçleniyor.”

Armstrong, merkezi olmayan bir sistemin koruması olmadan, Coinbase moderasyon politikasının “süre içinde ortaklaşa seçilebileceğini, baskıya boyun eğebileceğini yada yargıç ve jüri olarak bizlere inebileceğini” söylüyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir