Coinbase hissesi, beklenenden daha iyi kazanç söylentileriyle 9 haftanın zirvesini paylaştı

Coinbase Global Inc (COIN), 3 Ağustos’ta hisse senedi fiyatının %18 arttığını görmüş oldu ve günü 80.81 dolardan kapattı – 31 Mayıs’tan beri görülmeyen bir fiyat.

Mesai sonrası işlemler esnasında COIN, önceki kazançlarının %1’inden daha azını bırakarak nispeten yatay işlem görmüş oldu.

Kaynak: TradingView.com’da Coinbase Global Inc.

Kripto para fiyatlarının hızla düşmesinin ortasında şirket, son zamanlarda menkul kıymet listelerine ilişkin bir SEC soruşturması, eski bir yöneticiye ve kardeşine içeriden öğrenenlerin ticaretine yönelik suçlamalar ve likidite problemlerine ilişkin söylentiler de dahil olmak suretiyle çeşitli tartışmalarla karşı karşıya kaldı.

COIN, bugüne dek %68 düştü ve Nasdaq’taki 14 Nisan 2021’deki ilk çıkışından bu yana %76 kıymet yitirdi. Bununla beraber, hisse senedinin son performansı, uzun süredir acı çeken yatırımcılara hoş bir rahatlama getiriyor.

Yatırımcılar Coinbase kazanç raporuna hazır

Firmanın ikinci çeyrek kazanç raporunu 9 Ağustos’ta yayınlaması umut ediliyor.

Zacks Equity Research’e (ZER) nazaran, Wall Street’in düşük gelirler sebebiyle kazançlarda yıldan yıla düşüş beklentisine karşın, ZER analistleri firmanın gerçek sonuçlarının beklenenden daha iyi olabileceğini söylemiş oldu.

Coinbase’in, senelik bazda %147 düşüşle, hisse başına 3,04$’lık üç aylık zarar açıklaması umut ediliyor. Ayrıca, gelirlerin bir yıl öncesine nazaran %61 düşüşle 877.3 milyon $ olması umut ediliyor.

Sadece ZER, firmanın Hisse Başına Kazanç (EPS) tahmininin birazcık daha yüksek olarak %0,73’e revize edildiğini belirtti.

Konsensüs kazanç tahminleri, hisse senedini kapsayan analistlerin averaj yada medyan tahminleridir. “Muhteşem olmaktan uzak” olmalarına karşın, hisse senedi değerlemelerinin değerlendirilmesinde hala mühim bir rol oynamaktadırlar. ZER analistleri, Coinbase’in “büyük olasılıkla düşünce birliği EPS tahminini geçeceğini” söylemiş oldu.

Geçmiş verilere atıfta bulunarak, Coinbase’in son dört çeyrekte iki kez düşünce birliği EPS tahminlerini yendiğini belirttiler. Analizleriyle birleştiğinde Coinbase, “kazançları geride bırakan çekici bir aday” haline geliyor.

COIN’in son performansı, pazarın kabul ettiğini gösteriyor.

Cathie Wood, SEC soruşturmasına cevap olarak COIN’i boşalttı

Coinbase’in menkul kıymetleri listelemesiyle ilgili SEC soruşturmasının haberini takiben, Cathie Wood’un Three Ark Investment Management LLC fonu, 26 Temmuz’da ortalama 1,41 milyon COIN hissesini boşalttı.

Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, borsanın menkul kıymetlerle uyumlu olduğundan güvenilir bulunduğunu ve mevzuyla ilgili SEC ile görüşmeyi dört gözle beklediğini söylemiş oldu.

Bloomberg News’e nazaran Three Ark Investment, Haziran sonunda ortalama 8,95 milyon hisseye haiz olan firmanın üçüncü büyük hissedarıydı. Doğrusu Ark, holdinglerinin tahmini olarak %16’sını sattı.

Wood için bir darbe olarak, @deaftrader1, Ark bu hisseleri sattığından beri COIN’in %50 arttığına dikkat çekti.

cathie kapitülasyonundan sonrasında 50pct kadar para pic.twitter.com/xF0fELEB2g

— Sağır Tüccar (@deaftrader1) 3 Ağustos 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir