Coinbase için iki dava daha: Yasanın şifresi çözüldü, 1-8 Ağustos

Temmuz ayının sonunda süregelen Coinbase draması yeni gelişmelerle devam ediyor. Geçen hafta, eski Coinbase Global ürün müdürü Ishan Wahi, Manhattan federal mahkemesinde iki tane elektronik dolandırıcılık komplosu ve iki tane elektronik dolandırıcılık suçunu reddetti. Wahi, Mayıs ayında ABD Birleşik Devletleri’nden Hindistan’a giden bir uçağa binme girişimi esnasında tutuklandı ve içeriden informasyon ticareti yapmakla suçlandı.

Wahiler iki ayrı davanın merkezinde yer alırken, geçen hafta Francisco merkezli kripto borsasına karşı iki Yaptırım daha ortaya çıktı. Hukuk şirketi Bragar Eagel & Squire, iş uygulamaları hakkında aldatıcı iddialarda bulunmuş olduğu için Coinbase’e dava açacağını deklare etti. Pomerantz LLP ek olarak, davalının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmesi sonucu ortaya çıkan her türlü ziyanı tazmin etme hakkına haiz bulunduğunu iddia ederek borsaya karşı dava açtı.

Her iki şikayette de davacılar, Coinbase’in 14 Nisan 2021 ile 26 Temmuz 2022 tarihleri ​​içinde firmanın işleri, operasyonları ve uyumluluk çabalarıyla ilgili olarak düzmece ve aldatıcı beyanlarda bulunduğunu iddia ediyor. Coinbase’in ABD vatandaşlarının Menkul Kıymetler gerektiren dijital varlıkları ticaretine izin verdiğini açıklamayı reddettiği bildiriliyor. ve Informasyon ve gönül rahatlığına karşın Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymet olarak tescili.

11 kişiden 300 milyon dolarlık kripto ‘piramit şeması’ üstünden ücret alınır

Hakikaten de, uygulayıcılar için sıcak bir sürem – SEC, Forsage platformu “düzmece kripto piramit şeması” oluşturmadaki iddia edilen rolleri sebebiyle 11 kişiyi suçladı. SEC, platformun kurucularının ve destekçilerinin “dünya genelinde milyonlarca perakende yatırımcıdan” 300 milyon dolardan fazla para toplamak için “düzmece kripto piramidi ve Ponzi şeması” kullandığını iddia etti.

okumaya devam et

Yeni kripto faturası CFTC’nin düzenleyici yetkilerini genişletebilir

Hem Lummis-Gillibrand kripto para faturası hem de stabilcoin mevzuatının çeşitli versiyonları sonbahara kadar ertelenmiş şeklinde görünse de, ABD Birleşik Devletleri Senatosu Ziraat Komitesi başkanı Debbie Stabenow ve sıralama üyesi John Boozman Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasasını tanıttı. Tasarı, CFTC tarafınca geniş bir piyasa oyuncuları yelpazesinin kaydedilmesini mecburi kıldı ve kripto topluluğu içinde geniş bir onayla karşılandı.

okumaya devam et

Bankalar Portekiz’deki kripto borsalarının hesaplarını kapatıyor

Portekiz’deki birkaç büyük bankanın “risk yönetimi” endişeleri sebebiyle kripto para borsalarının hesaplarını kapatmaya başladığı bildiriliyor. Ülkede etkinlik göstermek için ilk lisans alan CriptoLoja da dahil olmak suretiyle hesaplarının kapatıldığını gören minimum dört yerli kripto para borsası var. Bu hesapların kapatılması, yetkililerin daha ilkin kripto para birimlerinden para kazanan yatırımcılara uygulanmış olabilecek iki vergi teklifini reddetmiş olması sebebiyle, Portekiz’in kripto dostu yaklaşımına bir darbe olarak görülüyor.

okumaya devam et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir