Coinbase, kurumsal kripto yatırımları için yeni erişim noktaları oluşturmak suretiyle BlackRock ile ortaklık kuruyor

Perşembe günü gösterilen yeni bir blog gönderisine nazaran, kripto para borsası Coinbase, müşterilerine Bitcoin (BTC) ile başlayarak kripto ile direkt erişim sağlamak için dünyanın en büyük finansal varlık yöneticisi BlackRock ile ortaklık kurduğunu söylemiş oldu. BlackRock’un kurumsal yatırım yönetimi platformu Aladdin’in kullanıcıları, Coinbase Prime’a kaydolmayı seçmeleri durumunda kripto ticareti, gizleme, ana aracılık ve raporlama kabiliyetleri alacaklar.

Coinbase Prime, 300’den fazla dijital varlık üstünde alım satım, gizleme, birincil finansman, bahis, veri ve raporlama hizmetleri elde eden kurumsal bir alım satım çözümüdür. Hizmet, riskten korunma fonları, varlık paylaştırıcılar, finansal kurumlar ve kurumsal hazineler şeklinde kuruluşlara uyarlanmıştır. 13.000’den fazla satın alan Coinbase Prime kullanıyor.

@BlackRock ile bir ortaklığı duyurmaktan gurur duyuyoruz. BlackRock’un Aladdin müşterileri artık Coinbase Prime vesilesiyle kripto pazarlarına direkt erişebilecek.

Devamını okuyun https://t.co/LA3XeYYbvs

— Coinbase (@coinbase) 4 Ağustos 2022

Geliştirmeyle ilgili olarak, BlackRock’un küresel stratejik ekosistem ortaklıkları başkanı Joseph Chalom şunları söylemiş oldu:

Aladdin ile olan bu bağlantı, müşterilerin, varlık sınıfları içinde tam bir portföy görünümü için mevcut portföy yönetimi ve alım satım iş akışlarında Bitcoin risklerini direkt yönetmelerine olanak tanıyacak.”

Kurumsal yatırımcılar, borsada işlem gören fonlar, gizleme çözümleri yada aracılık hizmetleri şeklinde kripto ile ilgili ürünler sunmak için bir kullanıcı arayüzü vesilesiyle yada API’ler vesilesiyle entegre bir platform olarak Coinbase Prime’a direkt erişebilir. Coinbase Prime’ın koruyucusu Coinbase Custody Trust Company, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafınca düzenlenmektedir.

İlgili: İflasla karşı karşıya kalan kripto firmaları ‘risk yönetiminin temellerini unuttu’ – Coinbase

Coinbase, son zamanlarda bir takım düzenleyici çatışma yaşadı. Geçen ay, ABD yetkilileri içeriden öğrenenlerin ticareti sebebiyle eski bir Coinbase yöneticisini tutukladı. Cointelegraph’ın kısa sürede bildirdiği şeklinde, eski yönetici o zamandan beri suçsuz bulunduğunu iddia etti. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun da Coinbase’in kullananların kayıtlı olmayan menkul kıymetler ticareti yapmasına izin verip vermediğini araştırmış olduğu bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir