Coinbase Operasyonları Hakkında ‘Yanlış ve Yanıltıcı Açıklamalar’ Yapmış oldu Dava İddiası

Kripto borsası Coinbase, Perşembe günü iki ayrı toplu dava argümanıyla vuruldu. Her biri, firmanın faaliyetlerinin doğası hakkında “yanlış ve yanıltıcı açıklamalar” yaptığını iddia ediyor.

Her dava, SEC dosyasındaki batkı maddesi sebebiyle yatırım kayıplarının ve menkul kıymetler olarak kaydedilmesi ihtiyaç duyulan kripto varlıkları için alım satım hizmetleri sunma mevzusunda Coinbase’e meydana getirilen bir SEC soruşturmasının son raporlarından dolayı yatırım yaptığını iddia ediyor.

İlk dava Bragar Eagel & Squire tarafınca ABD New Jersey Bölge Mahkemesinde açıldı ve hukuk şirketi 14 Nisan 2021 ile 26 Temmuz 2022 içinde “Coinbase menkul kıymetlerini” satın alan “tüm şahıs ve kuruluşlar” adına hareket etti. .

İkinci olay, kendisini “dünyanın önde gelen karmaşık toplu dava şirketlerinden biri” olarak tanımlayan ve aynı ders sürecini kapsayan San Diego merkezli Robbins Geller Rudman & Dowd LLP’den geldi.

Her iki dava da büyük seviyede aynı ifadeyi kullanıyor ve Coinbase’in elinde tuttuğu kripto varlıklarının yalnızca menkul kıymetler olarak kaydedilmesi icap ettiğini değil, bununla birlikte potansiyel olarak borsa müşterilerinin genel olarak teminatsız olarak değerlendirileceği batkı işlemlerine doğal olarak olabileceğini “bildiğini yada umursamazca görmezden geldiğini” iddia ediyor. alacaklılar

Decrypt, yorum için Coinbase ile iletişime geçti.

Coinbase yatırımcıları davacı olarak katılmaya çağrı edildi

Coinbase, 10 Mayıs’ta ilk çeyrek kazanç raporuyla beraber sunmuş olduğu 10-Q dosyalamasında elinde bulundurduğu kripto varlıklarının “batkı mülkünün malı olarak kabul edilebileceğini” deklare etti.

İki toplu dava bununla birlikte Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymetleri listelediği iddiasıyla bir SEC soruşturmasıyla karşı karşıya olduğu Bloomberg raporuna atıfta bulunuyor ve Coinbase’in hisselerinin fiyatının ilk seferde %26’dan fazla düştüğünü ve ek olarak %21 düştüğünü belirtiyor. ikincisi, yatırımcılara mühim zararlar verir.

Coinbase hissesi, senenin başından bu yana %64,59 düştü. Bununla beraber, son beş gün içinde %47’den fazla arttı.

BlackRock ile 20 trilyon dolarlık varlık yöneticisinin kurumsal tecim hizmetlerini kriptoyu içerecek şekilde genişleteceğini görecek olan son olarak antak kalma, firmanın hisselerinin fiyatını Perşembe günü 106.20 dolara kadar çıkardı.

COIN hisseleri dün kapanış zilinde 88.90$’a düştü ve bu yazı itibariyle piyasa öncesi ticarette %2,70 düştü.

Robbins Geller Rudman & Dowd dosyasında, “1995 Hususi Menkul Kıymetler Dava Reformu Yasası, Grup Süreci süresince Coinbase menkul kıymetlerini satın alan yada edinen herhangi bir yatırımcının baş davacı olarak atanmasına izin veriyor” diyor.

Bragar Eagel & Squire, sırayla, “Coinbase hisselerini satın alan yada başka bir halde satın alan ve zarar eden, uzun vadeli bir paydaş olan, data sahibi olan, bu iddialar hakkında daha çok data edinmek isteyen” kişileri firmayla iletişime geçmeye çağrı etti.

Coinbase, firmanın baş hukuk görevlisi Paul Grewal’ın geçen ay SEC’in listeleme sürecini aslına bakarsan gözden geçirdiğini belirtmesiyle beraber, tecim platformunda menkul kıymetler listelediğini onlarca kere reddetti. Grewal’a bakılırsa bu, menkul kıymetlerin platformdan uzak tutulmasını sağlıyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir