Coinbase Puanları, Aladdin Müşterilerine Bitcoin Erişimi Vermek İçin BlackRock ile Anlaşmaya Vardı

Kripto borsası Coinbase, Aladdin platformunun kurumsal kullanıcılarına Coinbase Prime vasıtasıyla kriptoya erişim sağlamak için dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ile ortaklık kurdu.

İki sistemi birbirine bağlamak, BlackRock’un kümülatif olarak 20 trilyon doları yöneten kurumsal müşterilerine Coinbase’in alım satım, gizleme, ana aracılık ve raporlama hizmetlerine erişim sağlayacak. Başlangıçta bu, Bitcoin’e erişimi içerecektir.

Kargaşa zamanında kripto borsası için büyük bir gelişme: şirket, beklediği şeye hazırlanmak için işgücünün %18’ini işten çıkardı. Hisseleri (COIN) bu yıl %60 düştü, sadece Perşembe sabahı BlackRock haberlerinde %22 arttı.

CoinMarketCap’e gore Coinbase, 200’den fazla coin listeledi ve geçtiğimiz gün 1,6 milyar dolarlık işlem hacmi görmüş oldu. Coinbase Institutional başkanı Brett Tejpaul’a gore, Coinbase’in kurumsal müşterileri bu hacmin %70’ini oluşturuyor.

Decrypt Perşembe sabahı yapmış olduğu bir telefon görüşmesinde, “Coinbase’in stratejisi, kripto ile yapmak isteyebileceğiniz her şeyi yapmak için pazara tek bir giriş noktası sağlamaktır: Al, sat, depola, hisse senedi vb. Aladdin ile kriptoya 20 trilyon dolarlık ana para erişimi elde eden bir ortaklığa haiz olmak, bence Coinbase ve sanayi için büyük bir oyun değiştirici.”

Kurumlardan gelen bu ilgi, sıkıntılı piyasalar karşısında da azalmadı, dedi.

Tejpaul, kurumsal durum tespiti sürecinden “Bu yavaş hareket eden devlerin dijital varlıklar, kripto para birimi hakkında düşünmesi tam anlamıyla seneler alıyor” dedi. “Onlar için oruç tutmak bir yıldan 18 aya kadar sürer. Bu yüzden görmek güzel olan şey, bir tek kripto para birimi için değil, tüm piyasalar için oldukça değişken bir zeminde olsa bile, kurumların katılmaya devam etmesi.”

BlackRock bir basın açıklamasında, ortaklığın müşterilerinin portföylerinin geri kalanıyla beraber kripto yatırımlarını takip edebilecekleri anlamına geldiğini söylemiş oldu.

BlackRock’un küresel stratejik ekosistem ortaklığı başkanı Joseph Chalom, “Aladdin ile olan bu bağlantı, müşterilerin varlık sınıflarındaki risklerin tam bir portföy görünümü için mevcut portföy yönetimi ve tecim iş akışlarında Bitcoin risklerini direkt yönetmelerine olanak sağlayacak.” Dedi.

BlackRock bu yıl ilk kez kripto haberlerini açıklamadı.

Nisan ayında, 10 trilyon dolarlık varlık yöneticisi, yatırımcılara direkt dijital varlıklara yatırım yapmadan blockchain teknolojisine maruz kalmalarını elde eden iShares Blockchain ve Tech ETF’yi listeledi.

O sırada COIN hisseleri, ETF’nin portföyünün %11,45’ini oluşturuyordu. O zamandan beri %13,27’ye terfi etti. New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da IBLC kodu altında işlem gören iShares ETF’nin yönetimi altında 6,7 ​​milyon dolar var.

Ayrıca, Coinbase, Haziran sonunda türev alım satım işlemlerini başlattı ve şimdi bir “nano” Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi (1/100th Bitcoin’e eşit değerde satın alınabilen) sunuyor. Sözleşme, üçüncü taraf perakende brokerleri vasıtasıyla kullanılabilir.

Teklif, Coinbase’in halihazırda Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu tarafınca düzenlenen FairX’i satın almasıyla mümkün oldu. FTX’in LedgerX ve Crypto.com’u satın alarak ABD türev piyasasına North American Derivatives Exchange’i satın alarak girmesiyle aynı şekilde.

Buna karşın, Coinbase’in hala Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nde bekleyen bir Vadeli İşlemler Komisyonu Tüccar başvurusu var.

Tejpaul, “FCM’mizi takip ediyoruz ve gelecekte bir noktada aynı platformda hem spot hem de vadeli işlemlere erişebileceğinizi umuyoruz” dedi. Firmanın hala Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nde bekleyen ve onaylanması halinde kendisine kendi Vadeli İşlemler Komisyonu Tüccar lisansını verecek bir başvurusu var.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir