Coinbase, SEC soruşturmasının ortasında 2 yeni argümanla vurdu

Coinbase şimdi düzenleyiciler tarafınca inceleniyor ve şirket artık birden fazla sayıda vakanın hedefi haline geldi. Şu anda ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafınca araştırılmakta olan San Francisco merkezli kripto para borsası, şimdi iki hukuk firmasından iki ek yasal taleple karşı karşıya.

Perşembe günü, New York merkezli hukuk şirketi Bragar Eagel & Squire, ticari uygulamaları hakkında aldatıcı iddialarda bulunmuş olduğu için Coinbase’e dava açacağını deklare etti. Pomerantz LLP ek olarak, davalının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmesi sonucu ortaya çıkan zararları tazmin etme hakkına haiz bulunduğunu iddia ederek borsaya karşı dava açtı. Bu dava davacıları tazmin etmek için açılmıştır.

Her iki şikayette de davacılar, Coinbase’in 14 Nisan 2021 ve 26 Temmuz 2022 tarihleri ​​içinde firmanın işleri, operasyonları ve uyum çabalarıyla ilgili olarak düzmece ve aldatıcı beyanlarda bulunduğunu iddia ediyor. Müşterilerin firmanın genel teminatsız alacaklıları olarak işlem görecekleri batkı işlemlerine doğal olarak bir batkı mülkünün parçası haline getirerek Coinbase’e emanet edin.

Ek olarak Coinbase’in, ABD vatandaşlarının – bilgisine ve gönül rahatlığına karşın – menkul kıymetler olarak SEC kaydı gerektiren dijital varlıklarla tecim yapmasına izin verdiğini açıklamayı reddettiği bildiriliyor. Bundan dolayı, iddialar, Coinbase’in kamuya açık temsillerinin, önceki eylemlerin bir sonucu olarak daima, mühim seviyede yanlış ve aldatıcı bulunduğunu iddia ediyor.

İlgili: Coinbase SEC soruşturmasının ‘ciddi ve ürpertici’ tesirleri olabilir: Avukat

Coinbase geçmişte birçok davaya ve tartışmalı duruma karıştı. İki yeni dava, Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymet ticareti yapmış olduğu iddiasıyla SEC tarafınca soruşturulmasıyla geldi. Coinbase’in eski küresel ürün müdürü Ishan Wahi, ayrı bir argümanda içeriden informasyon ticareti yapmakla suçlanıyor. Sadece, bu ayın başlarında, Wahi Manhattan federal mahkeme salonundaki iki tel dolandırıcılık komplosu suçlamasını reddetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir