Coinbase, SEC soruşturmasının ortasında toplu dava ile karşı karşıya

Coinbase, SEC tarafınca devam eden bir soruşturmanın ortasında iki hukuk şirketi şirkete dava açmış olduğu için daha çok yasal savaşla karşı karşıya.

4 Ağustos’ta New York merkezli iki hukuk şirketi Bragar Eagel & Squire ve Pomerantz LLP, ABD New Jersey Bölge Mahkemesi’nde Coinbase Global aleyhine toplu dava açtı.

Dava, Coinbase’in batkı durumunda müşterilerin varlıkları üstündeki taleplerle ve kayıt dışı menkul kıymet ticareti sorunlarıyla ilgili olarak ticari faaliyetleri ve uyum politikası hakkında halkı yanılttığını iddia ediyor.

Firmalar, Coinbase’in iddia edilen yanıltıcı beyanlarının niçin olduğu zararları tazmin etmek amacıyla 14 Nisan 2021 ve 26 Temmuz 2022 içinde Coinbase hisselerini satın alan tüm taraflar adına davayı başlattı.

Coinbase’e Karşı Dava

Spesifik olarak, Coinbase’in müşterilerin varlıklarının korunması ve menkul kıymet alım satımıyla ilgili mevzular hakkında yanlış yada tamamlanmamış informasyon sağlamış olduğu söyleniyor.

Coinbase’in 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin üç aylık raporuna atıfta bulunan hukuk firmaları, borsanın batkı durumunda varlıkları üstündeki nihai talep hakkında müşterilere muntazam bir halde yazışma kurmadığını iddia ediyor. Coinbase raporda şunları söylemiş oldu:

“Gözaltında tutulan kripto varlıkları bir batkı mülkünün malı olarak kabul edilebileceğinden, bir batkı durumunda müşterilerimiz adına emanette tuttuğumuz kripto varlıkları batkı davasına mevzu olabilir ve bu tür müşteriler, batkı davasına mevzu olabilir. genel teminatsız alacaklılarımız.”

Açıklamanın peşinden Coinbase CEO’su Brian Armstrong bir tweet’te şunları söylemiş oldu:

“Perakende şartlarımızı daha erken güncellemeliydik ve bu risk açıklaması eklendiğinde proaktif olarak yazışma kurmadık.

Netice olarak, Coinbase A Sınıfı adi hisse senedi %26,4 düşerek 11 Mayıs 2022’de hisse başına 53,72 dolardan kapanmış oldu ve yatırımcıları için daha çok zarara yol açtı.

Coinbase aleyhindeki dava, SEC tarafınca devam eden soruşturmayı da içeriyordu. SEC, Amerikalıların borsada kayıt dışı menkul kıymet ticareti yapmalarına uygunsuz bir halde izin verilip verilmediğini araştırıyor.

SEC hala Coinbase’i araştırıyor

Coinbase, SEC tarafınca soruşturma altına alındı. Platformunda kayıtlı olmayan menkul kıymetleri listelediğini. SEC, eski bir Coinbase çalışanı Ishan Wahi’ye karşı içeriden öğrenenlerin ticareti davasının peşinden soruşturmayı açtı.

SEC’e nazaran, İşhan’ın borsada işlem görmüş olduğu 25 kripto varlığından 9’u menkul kıymetlerdir. Sadece Coinbase, menkul kıymetleri listelemediğini belirterek iddiaları reddetti. Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal bir blog yazısı yazdı:

“Coinbase, platformunda menkul kıymetleri listelemiyor. Dönem.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir