Coinbase ve MicroStrategy Hisseleri ‘Daha Sert Makro Zemin’ Ortasında Dalış

Coinbase hissesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) platformunda kayıt dışı menkul kıymetleri listelediği iddiasıyla kripto borsasını araştırmış olduğu raporlarının peşinden Salı günü neredeyse %16 düştü.

Coinbase’in hisseleri Pazartesi günü kapanış zilinde 67.07 dolardan el değiştirdi, Salı pazar öncesi 62 dolara düştü ve basın saatinde 56.35 dolara düştü.

Pazartesi seansını 265.86$’dan kapattıktan sonrasında, MicroStrategy hissesi Salı günü piyasa öncesi işlemlerde neredeyse %7 düştü ve yazı yazılırken %9.94 düşüşle 239.42$’a geriledi.

Keskin düşüş, Jefferies analisti Brent Thill’in yazılım analitik firmasının notunu “Hold”dan “Düşük Performans”a indirdiği haberi takip etti.

MicroStrategy, mevcut fiyatlarla ortalama 2,7 milyar dolar değerinde 129,699 Bitcoin’e haiz ve şirket 3,97 milyar dolar üstünden 1 milyar dolar gerçekleşmemiş zararda kalmaya devam ediyor.

Bu, önde gelen kripto para biriminin yıl başından bu yana değerinin %56’sını kaybettiğini gören 2022 kripto çöküşünden kaynaklanıyor.

MicroStrategy’den ‘yürütme eksikliği’

Thill, yatırımcılara yönelik bir notta, geçen hafta Bitcoin stoğunun %75’ini satan Tesla’ya da ima etti ve şirketlerin kripto varlıklarını elden çıkardığı bir zamanda, “fena kapsama, MicroStrategy’nin işini yürütme eksikliğinden kaynaklanıyor” dedi. daha sert bir makro zeminde zeka.”

Nasdaq sıralamasında yer edinen şirket, gelecek hafta ikinci çeyrek kazançlarını elinde tutuyor ve analist, “yönetimin Bitcoin’e yatırım hayata geçirmeye devam etme niyetinde bir güncelleme beklediklerini” belirtti.

Thill ek olarak, MicroStrategy’nin, Wall Street’in averaj %3’lük tahmininden daha çok olan %4’lük bir gelir artışı bildirmesi icap ettiğini de tahmin ediyor. Ek olarak, kıymet düşüklüğü zararları hariç, düzeltilmiş etkinlik marjlarının %15.5’te Street’e karşı %13.6 olmasını beklediğini; ve %6’da Street’e karşı -%6’lık negatif satmaca büyümesi.

Sadece MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketi çevreleyen son gelişmelere karşın iyimserliğini korudu.

Yakıcı bir Bitcoin destekçisi olarak, MicroStrategy’nin önde gelen kripto para birimine olan bağlılığını onlarca kere altını çizdi ve bugün yine Twitter’a giderek “Bitcoin’in asla kazançları kaçırmadığını” duyuru etti.

Ayrıca Bitcoin, CoinMarketCap’e bakılırsa son 24 saat içinde %4,90 daha düşerek 20.891 $’lık mevcut fiyatına düşerek düşüş eğilimini sürdürdü.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir