Coinbase yeni SEC gazabıyla karşı karşıya kalırken Bitcoin fiyatı 21 bin doları korumak için çaba sarfetmek için savaşım ediyor

Bitcoin (BTC), ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in soruşturma altında olduğu ortaya çıktıktan sonrasında 26 Temmuz’da 21.000 dolara düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

21.000 $ şimdi BTC boğaları için “süper tehlikeli sonuç”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, Coinbase için menkul kıymet ticaretiyle ilgili yeni yasal sorunların ortaya çıkmasıyla beraber BTC/USD için daha düşük seviyelere geri döndüğünü gösterdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bloomberg’in başlangıçta bildirdiğine bakılırsa, borsanın kullananların kayıt dışı menkul kıymetler ticareti yapmasına izin verip vermediğini araştırıyordu.

ABD kripto endüstrisi ve düzenleyiciler içinde uyum mevzusunda daha geniş bir savaşın parçası olan bu hareket, eski bir yöneticinin içeriden öğrenenlerin ticaretini yapmasına paralel olarak piyasayı korkutmuş şeklinde görünüyordu.

İronik olarak, Boğa Piyasasının en yüksek coşkulu olaylarının Tesla’nın #Bitcoin satın alması ve Borsa’da Coinbase IPO’laması olmasıydı.

Şimdi geçen hafta Tesla sattı ve Coinbase SEC tarafınca araştırılıyor

— Matthew Hyland (@MatthewHyland_) 26 Temmuz 2022

Bununla beraber Bitcoin, gün içinde destek olarak 21.000 doları savunmaya geri döndü ve yorumcu Mark Cullen, boğaların denetim altında kalması için seviyenin tutulması icap ettiğini altını çizdi.

Twitter takip edenleri, “BTC için 21 bin seviyesi, boğaların tekrardan yükseliş duruşuna geçme umutları var ise, tutması için fazlaca tehlikeli sonuç” dedi.

“Orada 4 saat yakın ve bitcoin topu iyi ve hakikaten [bears’] mahkeme.”

Trader Crypto Tony, kısa vadeli bir taban olarak birazcık daha düşük bir düzey görmüş oldu ve “daha ​​derine inmenin” gene de gelecekteki ihtimaller içinde bir netice olduğu mevzusunda uyardı.

$BTC / $USD – Güncelleme

Dün meydana gelen grafiğimin arkasından bu düşüşteki hedefim 20.700 dolar. En azından o seviyeye bir düşüş daha arıyoruz fakat bence daha derine iniyoruz ‼️ pic.twitter.com/WXYUCWZm6O

— Kripto Tony (@CryptoTony__) 26 Temmuz 2022

Coinbase, geçen hafta SEC’in niçin rotayı değiştirmesi gerektiğine dair hususi bir blog yazısı yayınlayarak ABD düzenleyici tartışmasında eylemsiz olmaktan başka bir şey değildi.

“Komisyon, hepimizin girdi sağlayabileceği açık bir süreç başlatırsa, dilekçemizin gündeme getirmiş olduğu mühim soruların iyi mi yanıtlanacağına ilişkin düşüncelerimizi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz ve başkalarını da aynı şeyi hayata geçirmeye teşvik edeceğiz.” yazdı:

“Yolun her adımında aynı fikir olmayabiliriz, sadece bunun, halkın görüşlerini sunma şansına haiz olduğu açık ve saydam bir süreç olması fazlaca önemlidir. Bu düzeyde siyaset yapmak bir kara kutuda yapılmayacak kadar önemlidir.”

Coinbase hisseleri piyasa öncesi %3.7 düşerek önceki gün %5.3 yitik yaşadı.

Trader, Ether’in bir sonraki “düşüşleri kaldırabileceği” mevzusunda uyardı

Benzer bir ruh hali, altcoin piyasalarında da görüldü, öteki hesap TraderSZ, Bitcoin’in kayıplarının büyük kısmı gerçekleşmeden ilkin bile Ether (ETH) için 1.000 dolara bir dönüş tahmin ediyor.

İlgili: Fed, BTC fiyatının 28 bin dolara ulaşmasını engelleyecek mi? — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Daha ilkin Temmuz kripto piyasası toparlanmasının en iyi performansı gösteren ETH/USD, yazı yazılırken 1.400 doların birazcık üstünde işlem görüyordu. 24 Temmuz’daki zirvesine karşı parite %15 düştü.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

25 Temmuz’da TraderSZ, Ether ve Bitcoin’in yakında 18.500 doları hedefleyen düşük seviyelere meydan okuyabileceği mevzusunda uyardı.

ethusd’un görünüşünü sevmiyorum…bence daha yükseğe çıkmak istese bile, düşükleri çıkarmak daha mantıklı…bu da demek oluyor ki btc daha da düşebilir. btc’mi uzun keseceğim. düşükse, düşük https://t.co/u6sFHpzPH1 pic.twitter.com/6BbfmB6VRY olduktan sonrasında daha yükseğe döneceğim

— TraderSZ (@trader1sz) 25 Temmuz 2022

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir