Coinbase’in Kayıtsız Menkul Kıymetleri Listelemek İçin SEC Sondasıyla Karşılaşmış olduğu Bildirildi – Bitcoin Haberleri

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in, platformunda çeşitli kripto varlıklarının listelenmesi mevzusunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir soruşturmayla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. Mevzuyla ilgili görünürde bilgisi olan üç kişiye gore soruşturma, borsanın kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek varlıkları listeleyip listelemediğini inceliyor.

Coinbase’in SEC İncelemesi Altında Olduğu Bildirildi

ABD merkezli önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase’in, platformunda listelenen token sayısının artması sebebiyle SEC tarafınca artan bir incelemeyle karşı karşıya olduğu bildiriliyor. “Mevzuya aşina olan” üç kişiye gore SEC, borsanın Amerikalı müşterilerin kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilebilecek kripto para varlıklarını alıp satmalarına izin verip vermediğini araştıracak.

Bildirilen soruşturma, SEC’in eski bir Coinbase ürün yöneticisine, kardeşine ve arkadaşına içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamasıyla sonuçlanan başka bir soruşturmadan ilkin, daha erken bir tarihte kuruldu. SEC’e gore, bu eylemler 1,1 milyon dolardan fazla kar etmelerini sağlamış oldu.

Bu soruşturmada SEC, Coinbase platformlarında listelenen kripto para varlıklarından dokuzunun menkul kıymetler bulunduğunu, bunların AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX ve KROM bulunduğunu iddia etti. Sadece Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, borsanın menkul kıymetleri listelemediğini iddia ederek bu tarz şeyleri resmen reddetti. Grewal ek olarak 21 Temmuz’da SEC’e dijital varlık menkul kıymetlerine ilişkin net kurallar yayınlaması için bir dilekçe verdi.


Daha Fazla Acı

Bu, kripto para piyasasındaki son düşüşten sonrasında Coinbase’in şu anda karşılaşmış olduğu sorunların en sonuncusu. Borsa, Mayıs ayında işe alımları yavaşlatacağını açıklarken, şirket yapısında daha derin değişimler yapmak mecburiyetinde bırakıldı. Borsa, Haziran ayında bir takım işten çıkarma gerçekleştirerek işgücünün %18’ini özgür bıraktı.

Nasdaq’taki Coinbase hissesinin fiyatı da küresel makroekonomik koşullar ve piyasanın karşı karşıya olduğu mevcut “kripto para birimi kışı” aşamasının bir sonucu olarak acı çekiyor. Goldman Sachs analistleri, hisse senedinin tüm zamanların en yüksek kıymeti olan 342,98 $’ın %83,78 altında fiyatlandırıldığı Haziran ayında $COIN’i satış notuna indirdi. O sırada analistler, firmanın “maliyet tabanında mühim düşüşler” yapması icap ettiğini belirtti.

SEC’in kayıt dışı menkul kıymetlerin listelenmesiyle ilgili olarak Coinbase’e karşı yürüttüğü bildirilen soruşturma hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, alfernec, Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir