Coinfessions: Kripto Twitter’ın Ruhunu Taşımış olduğu Yer

Mühim Çıkarımlar

Coinfessions, kripto topluluğunun üyeleri tarafınca gönderilen kriptoyla ilgili “itirafları” tertipli olarak gösteren bir Twitter hesabıdır. Çoğu zaman oldukca kısa olan gönderiler, kayıplar, kazançlar, etik olmayan davranışlar ve kripto projelerinde perde arkasında gerçekleşen faaliyetlerle ilgili çeşitli sırları itiraf ediyor. Hesap, kripto yerlilerine, piyasa düşüş trendi vesilesiyle öteki topluluk üyelerinin deneyimlerini öğrenmeleri için bir fırsat sunuyor.

Bu makaleyi paylaş

Gölgeli dolandırıcılıklar, büyük kayıplar, tesadüfi kazançlar ve sahne arkası drama, Crypto Twitter’da hızla ivme kazanan Coinfessions’ın mevzusu.

Coinfession Nedir?

Coinfessions, kripto topluluğu üyeleri tarafınca anonim olarak gönderilen “itirafları” paylaşan bir Twitter hesabıdır. Bir tek Nisan 2022’de hizmete girmesine karşın, hesap şimdiden 100.400’den fazla Twitter takip edeni topladı ve Crypto Twitter’da oldukça popüler hale geldi.

Alpha Illustrated tecim blogunun anonim kurucusu tarafınca yönetilen Coinfessions, Google Formlar vesilesiyle günde 25 ila 100 müracaat toplar ve her on kişiden birini yayınlar. Bir kod sistemi, itirafçıların, gönderilerinin yazarlığını kanıtlamalarına yada bir öncekini takip etmelerine olanak tanır.

Kimi zaman gülünç, bir çok süre ağlatısal ve kimi zaman de rezil olan itiraflar çoğu zaman herhangi bir zamanda uzayda neler olup bittiğine odaklanır. Crypto Briefing, Coinfessions’ın popülaritesinin kripto topluluğunun durumu hakkında ne önerdiğini daha derinlemesine inceliyor.

Büyük Kazançlar, Daha Büyük Kayıplar

2022, ilk olarak acımasız piyasa gerilemesi sebebiyle kripto alanı için zor bir yıl oldu. Küresel kripto para piyasası kıymeti Kasım ayında 3 trilyon dolardan fazla zirve yapmış oldu ve sekiz ay içinde ortalama 988 milyar dolara düştü. Bundan dolayı Coinfessions, piyasa katılımcılarının kayıpları hakkında konuşmaları için bir çıkış noktası haline geldi. Aslına bakarsak, tanıklıkların bir çok tek bir mevzu çevresinde toplanıyor: Kâğıttan elde edilmiş kazanımları gerçeğe dönüştürmemek.

Bir müracaat sahibi, “Bir aşamada masada emeklilik param vardı” dedi. “Masamda notlarım olmasına ve Discord grup liderlerimin bana bunu söylemesine karşın kâr elde edemedim. Eşime söylemedim. Hayalini kurduğumuz hayata haiz olabilirdik ve bunun için her gün pişmanlık duyuyorum.” Bunun şeklinde sayısız gönderi var, her birini okumak bir evvelkinden daha acı verici. Bazı itirafçılar, portföylerinin değerinin hızla yükseldiğini ve yalnızca süratli bir halde birinci kareye geri döndüğünü görmüş oldu; bu, uzayda yaygın olarak “gidiş-dönüş” olarak adlandırılan bir tecim hatası.

Ne yazık ki yeniden yeniden ortaya çıkan bir tema, kripto alanına girmeden evvelkinden daha fena olma fikri. Posterler, piyasa oynaklığı, açıklardan yararlanma, dolandırıcılık, protokol patlamaları yada borç veren firmanın para çekme donmaları sebebiyle tüm yaşam tasarruflarını kaybettiklerini kabul ettiler. Terra ekosisteminin çöküşünden kısa bir süre sonrasında birden fazla LUNA itirafı ortaya çıktı; Celsius Network’ün iflası da başvurulara yansıdı. Ötekiler şimdi çok önemli bir borç yükü altında olduklarını iddia ettiler.

Bir çok durumda, fonların ortadan kalkması, posterlerin yaşamları üstünde acıklı bir tesir yarattı. Ayrılıklar, boşanmalar, iş kayıpları ve aile ve arkadaşlardan uzaklaşma hikayeleri tertipli olarak yayınlanır; En yürek burkan itiraflardan bazıları, günah çıkaran kişiye bile ilişik olmayan parayı kaybetmeyi ihtiva eder.

“12 saat gece vardiyasında çalışan babama, bankaların tek odalı bir daire için ipotek almama izin vermemesi mevzusunda senelerce sürtükten sonrasında. [a] %12 depozito, o ve annem dairelerini küçültmek için sattılar. Başlangıç ​​sermayem için kalan paralarını bana havale ettiler. Mortgage almak için kullanmak yerine dinledim [YouTube] etkileyiciler ve [put] Babama borcumu ödeyip ben de bir daire alabileyim diye senenin başlangıcında 50 bin Bitcoin’e yatırdım. Aramalarına yanıt vermek için endişeli [because] beklemenin ne işe yaradığını sormaya devam ediyor. Bahanelerim tükeniyor.”

Yukarıdaki şeklinde hikayeler bir başka mühim faktörü vurguluyor: birçok kripto yerlisi genç. Her yaştan insan kripto para birimlerine yatırım yapmış olsa da, çevrimiçi topluluk çoğunlukla adam gençlerden, üniversite öğrencilerinden ve genç yetişkinlerden oluşuyor. Bazıları için piyasaya girmenin tek yolu akrabalarından, kız arkadaşlarından yada eşlerinden borç almaktı. Bir itirafçı, annelerinin birikimlerini iyi mi kaybettiklerini anlattıktan sonrasında, “Annem beni affetti fakat ben kendimi asla affetmeyeceğim” dedi.

Her neyse ki, denge şu anda bu yönde çarpık olsa da, piyasayla ilgili gönderiler devamlı negatif değildir. Arada bir, birileri kazandıkları para yardımıyla davranışlarını yada yaşam tarzlarını kökten değiştirdiğini itiraf ediyor. Bu tür gönderiler çoğu zaman yorumlarda tebrikler ve kıskançlık karışımıyla karşılanır.

Coinfessions, bu insanoğlu için bir çıkış noktası olarak hareket ederek, daha geniş bir topluluğun bazı tüccar arkadaşlarına ses çıkarmasına da olanak tanır. Aslına bakarsak, hesap tam da bu yüzden oluşturuldu. Sahibi Crypto Briefing’e, “İyi tavsiye ve paylaşılan ortak bilgelik ile bir çok piyasa katılımcısının ne yaptığının gerçeği içinde bir kopukluk bulunduğunu hissettim” dedi. Coinfessions yardımıyla, Terra’nın çöküşü şeklinde yüksek profilli hikayeler samimi bir halde dönüyor bu sebeple bu hikayelerde para kaybeden insanoğlu tam olarak iyi mi hissettiklerini konu alıyor.

Anonimlik Kanalıyla Içtenlik

Coinfessions tarafınca sunulan anonimlik ek olarak geliştiricilere, tüccarlara ve yöneticilere kırılgan mevzularda dürüst düşüncelerini sunma fırsatı sundu. Mesela, bir Temmuz gönderisi, içeriden birinin sahne arkasında oldukca azca şey yapıldığını iddia etmesinin peşinden DAO’ların verimliliği hakkında Twitter’da hararetli tartışmalara yol açtı.

Bu dinamik, kripto alanının kuvvetli bir takma ad kültürüne haiz olması sebebiyle merak uyandırıyor, bu da kimsenin yeni bir profil oluşturması ve benzer sırları açığa çıkarması zor olmayacağı anlamına geliyor. Coinfessions’ın kuvvetli bir hoparlör şeklinde davranılmış olduğu gerçeğinde bir izahat bulunabilir (aslına bakarsak, bir kullanıcı bir zamanlar Coinfessions’ı yalnız önde gelen bir tüccarla kontakt oluşturmak için kullandı).

Platformun, topluluk üyelerinin kendi duygularını anlamaları yada tavsiye almaları için bir kanal olduğu da açık. Bir kurucu devam etmeden ilkin şunları itiraf etti: “Parayı alıp kaçmak niyetiyle bir NFT koleksiyonuna başladım” dedi: “Şimdi topluluğa aşık oldum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Topluluk kuvvetli ve bana bakıyor.” Gençler de benzer şekilde, piyasanın onları içinde bıraktığı kafa karışıklığından yada kripto dışındaki toplumsal yaşam eksikliğinden bahsettiler.

“Denediğim ve uymaya çalıştığım bazı kolay kurallarım var. [when picking confessions]”, Coinfessions operatörü deklare etti. Suçlamalar, intihar tehditleri ve fon talepleri yasaktır. “Sayfayı yolunda meblağ ve kıyamet pornosu ya da balçık atma yarışması olmasını engeller.” Odak noktasının kişisel hikayeler üstünde bulunduğunu belirttiler.

Etik olmayan (yada en azından oldukca şüpheli) davranışların hakiki itirafları onu platforma çıkardı. Afişlerin samimiyeti kimi zaman şaşırtıcı. “Kanserli komşum için bir hayır amaçlı NFT projesi yaptım. Darphane gününde 3 milyon doların üstünde para topladık. Sonunda öldü, ben de [took the money]”, Mayıs ayında bir kullanıcı belirtti. Bir diğeri, eski bir kripto arkadaşını IRS’ye bildirdiğini iddia etti. Bu gönderilerin bir çok mizahla alınırken, bazıları kuvvetli tepkiler aldı – bilhassa de dolandırılan şahıs iyi niyetli bir aile üyesiyse.

Ayna Olarak Madeni Paralar

Naturel olarak ortaya çıkan bir sual, tüm bu itirafların doğru olup olmadığıdır. Bir ihtimal değil, sadece kripto alanı, birçoğunun inandırıcı olması için yeterince saçma. Coinfessions’ın popülaritesindeki süratli yükseliş, ek olarak bu hikayelerin en azından topluluk için otantik bulunduğunu gösteriyor. Bazı gönderilerdeki darağacı mizahı, yitik fonlarla ilgili şikayetler şeklinde kesinlikle kripto mem kültürüne uyuyor.

Kripto yerlilerinin halihazırda Coinfessions’ı kullanma biçimlerinin çeşitliliği, önde gelen kripto figürlerinin dikkatini çekmek, tecim kazançları hakkında böbürlenmek, DAO’lara gölge düşürmek, etik olmayan davranışları itiraf etmek yada yalnız birazcık acı vermek için dikkat çekicidir. Halihazırda topluma bir tür ayna işlevi gören hesabın kalıcı bir demirbaş haline gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Şu anda kripto yerlileri ıstırap içinde – sadece fiyatlar yeniden yükseldiğinde hesabın içinde ne olduğu daha kaygısız hale gelebilir. Yada sahibinin belirttiği şeklinde, “boğa piyasası geri döndüğünde, [hopefully] Hepimiz para kazanmakla meşgul olacağından Coinfession’a gerek yok.”

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir