CoinFLEX, ‘Bitcoin Jesus’ ile 84 Milyon Dolarlık Anlaşmazlığın Ortasında ‘Mühim’ İşten Çıkarmaları Deklare etti

Sorunlu kripto para borsası CoinFLEX büyük çaplı işten çıkarmalar yaşıyor.

Firmanın kurucu ortakları Sudhu Arumugam ve Mark Lamb bu sabah bir blog yazısında “Maalesef tüm departmanlar ve coğrafyalarda mühim sayıda CoinFLEX ekibini bırakmak zorunda kaldık” dedi.

Kurucu ortaklar, personel azaltımının, personel dışı kesintilerle beraber şirket maliyetlerini “ortalama %50-60 oranında” azaltacak kadar büyük bulunduğunu yazdı. Kalan personel yalnızca ürün ve teknolojiye odaklanacaktır.

Haber, Haziran ayı sonlarında tüm satın alan para çekme işlemlerini donduran kripto para birimi değişimi için zayıflatıcı bir ayın peşinden geldi. Aynı dönemde satın alan hesaplarını benzer şekilde donduran öteki kripto para birimi ve borsaların aksine – şüpheli finansal uygulamalar ve mevcut ayı piyasasının yansımaları sebebiyle – CoinFLEX, şirkete borçlu olduğu 84 milyon dolarlık bir açık sebebiyle zor durumda bulunduğunu iddia ediyor. tek bir “büyük bireysel satın alan”.

CoinFLEX kurucu ortağı Mark Lamb’e gore bu satın alan, önde gelen Bitcoin evangelisti Roger Ver. Bu ayın başlarında, CoinFLEX, bu fonları telafi etmeye çalışmak için bir Hong Kong mahkemesinde Ver ile tahkime girdi, sadece bir 11 ay daha karar verilmesi beklenmiyor. Kripto para biriminin erken savunucularından biri olarak “Bitcoin Jesus” lakabını kazanan Ver, şirkete herhangi bir borcu olduğu iddiasını şiddetle reddetti.

son zamanlarda bazı dedikodular çıktı
temerrüde düştüğümü yaymak
karşı tarafa borç. bu söylentiler
yanlış. Bir tek borcum yok
bu karşı tarafa, fakat bu karşı-
parti bana mühim oranda borçlu
para ve şu anda arıyorum
paramın iadesi.

– Roger Ver (@rogerkver) 28 Haziran 2022

O zamandan beri CoinFLEX, kullanıcı fonlarının %10’unu geri çekilebilir hale getirdi. Sadece satın alan mevduatlarının büyük çoğunluğuna erişilemez durumda.

Böylece borsa, bugünkü gelişmelerin de gösterdiği benzer biçimde, bordrolarında ve harcamalarında büyük kesintiler yapmak mecburiyetinde bırakıldı. Bugünkü blog yazısında Arumugam ve Lamb, firmanın durumu düzeltmek için daha büyük ve sağlam adımlar atmasını ummuş olduğu gerçeğine değindi.

İki kurucu ortak, “Niyet, CoinFLEX ile potansiyel bir satın alma yada ortaklık fırsatı düşünen herhangi bir kurum için doğru boyutta kalmaktır” dedi.

Oldukca sayıda kripto şirketi basamaklı bir domino tesiri ile katlanmaya başladığında, sanayi devleri – bilhassa FTX CEO’su Sam Bankman-Fried – daha geniş kripto piyasasına ve pazarına verilen ziyanı azaltmak amacıyla birçoğunu kurtarmak ve satın almak için acil etti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir