CoinGecko kurucu ortağı çatallı tokenler için strateji paylaşıyor

Birçoğu, Ethereum’un hisse kanıtına (PoS) geçişinden sonrasında, Ether (ETH) madencilerinden oluşan bir fraksiyonun, madenciliğe devam edebilmeleri için ağın bir iş kanıtı (PoW) çatalı oluşturacağına inanıyor. Bir yönetici, ETH sahiplerinin bu yaklaşan etkinlikten yararlanmanın yolları olduğuna inanıyor.

Token data sitesi CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong, bir Twitter ileti dizisinde, yaklaşmakta olan ETH Birleşmesi söz mevzusu olduğunda stratejilerini paylaştı. Ong’a gore, ETH sahipleri yakında ETH PoW tokenlerinin airdroplarını alacaklar ve ETH sahiplerinin bu fırsatı tam olarak iyi mi değerlendirebileceklerine dair bazı ipuçları paylaştılar.

Ong, çatal airdroplarını almanın en kolay yolunun, çatalları destekleyen borsalarda ETH tutmak bulunduğunu belirtti. Bununla beraber, ETH’yi donanım cüzdanlarında tutmak da işe yarayabilir ve bir tüccarı tüm çatallı tokenler için uygun hale getirebilir.

Yönetici ek olarak, sahiplerin alabileceği miktarı en üst düzeye çıkarmak için tüccarlara tokenlerini ETH ana ağına geri bağlamalarını, Wrapped Ether (wETH) paketlerini açmalarını ve ETH likiditelerini merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden çıkarmalarını tavsiye etti.

İlgili: Ne çatalı? Ethereum’un potansiyel çatallı ETHW jetonu 100 doların altında işlem görüyor

Bu ipuçlarına karşın Ong, tüm çatallı tokenleri almaya uygun olsa da, bazılarının imzasına ve anahtarlarına erişmeye çalışan dolandırıcılık girişimleri olabileceğinden, tüm airdrop’ları talep etmeyeceğini belirtti. Yönetici ek olarak çatallı tokenlar için stratejisinin “hepsini derhal satmak” bulunduğunu paylaştı. O yazdı:

“Bir tek madencileri geçici olarak madencilikle meşgul tutmak için yaratıldıkları ve topluluklarını ve kullanımlarını büyütmek için hiçbir teşvikleri olmadığı için neredeyse tüm fork tokenleri artık öldü.”

Ayrıca, mantar olmayan token (NFT) pazarı OpenSea, platformunda çatallanmış NFT’leri desteklemeyeceğini söylemiş oldu. Popüler NFT tecim platformu kısa süre ilkin yalnızca yükseltilmiş PoS blok zincirindeki NFT’leri destekleyeceğini duyurdu. OpenSea haricinde blockchain oracle projesi Chainlink de PoW çatallarının Chainlink tarafınca desteklenmeyeceğini açıklayarak yükseltilmiş ETH ağına desteğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir