CoinGecko satın almaya açık, sadece şimdi ‘oldukça erken’ diyor kurucu ortak

Platformun bir kurucu ortağına bakılırsa, büyük kripto para seyretme sitesi CoinGecko, satın almalara açık sadece şu anda değil.

CoinGecko baş işletme görevlisi Bobby Ong Cointelegraph’a verdiği demeçte, CoinGecko mevcut kripto ayı piyasası tarafınca vuruldu, sadece şirket satmaktan oldukça uzak.

Ong, kripto ile ilgili tüm şirketlerin, boğa koşuları esnasında çoğu zaman iyi performans gösterdikleri ve ayı piyasaları esnasında savaşım ettikleri için endüstrinin döngüsel yapısından etkilendiğine inanıyor.

“Bu kripto kışında CoinGecko olarak ikimiz de benzer şekilde etkilendik. Bu bizim üçüncü kripto kışımız olacak ve yeniden gelecek olan nihai boğa koşusuna hazırlanmak için CoinGecko’yu geliştirmeye odaklandık” dedi.

Baş işletme yetkilisine bakılırsa, CoinGecko Temmuz ayında aylık 100 milyon sayfa görüntülemeye sahipti ve Kasım 2021’deki zirveye kıyasla trafikte %85’lik bir düşüş yaşadı. Trafik düşüşü, geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.000 doların üzerindeydi.

Ong, “Reklamcılık en mühim gelir kaynaklarımızdan biri olduğundan ve alınan sayfa görüntülemelerinin bir işlevi olduğundan, bu kesinlikle geliri etkiledi” dedi. Ek olarak CoinGecko’daki yeni token listelemelerinin geçen yıla bakılırsa ortalama %70 düştüğünü söylemiş oldu.

Daralan gelirlere ve kripto pazarındaki süregelen belirsizliğe karşın, CoinGecko çalışan sayısı açısından hala kuvvetli durumda. Şirket, son yedi ayda çalışan sayısını 30’dan 57’ye çıkardı ve hiçbir çalışanını işten çıkarmadı. Ong, CoinGecko’nun herhangi bir işe alım dondurması başlatmadığını söylemiş oldu.

“Aslına bakarsak, ayı piyasasına karşın 2022’nin ilk yarısı için tüm ekip üyelerine minik bir ikramiye ödedik. Ek olarak, en iyi kabiliyetleri işe almak ve elde tutmak için daha rekabetçi hale getirmek için maaşlarımızı gözden geçirme sürecindeyiz.” diyen Ong, CoinGecko’nun senenin geri kalanında birkaç açık pozisyonu kaldığını belirtti.

CoinGecko, Nisan 2020’de Binance tarafınca satın alınan kripto fiyat takip sitesi CoinMarketCap’in en büyük rakibi. Satın alma, 2017 sonrası kripto kışında gerçekleşti ve satın alma ayı süresince Bitcoin ticareti 7.000-8.000 dolar içinde gerçekleşti. Binance, anlaşmanın maliyetini hiçbir vakit resmi olarak açıklamadı, sadece firmaya 400 milyon dolara mal olacağı söylendi.

Mayıs 2017’den Nisan 2020’ye kadar Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko

CoinMarketCap’in satın alınmasının peşinden Ong, şirkete borsalar, risk sermayedarları ve melek yatırımcılar tarafınca birçok kez yaklaşıldığını sadece CoinGecko’nun bağımsızlığa öncelik vermeyi ve yansız kalmayı tercih ettiğini söylemiş oldu. Ong, CoinGecko’nun platformu bigün satabileceğini düşündüğünden beri firmanın görüşleri birazcık değişti, dedi:

“Gelecekte bir noktada firmayı satmaya açık olacağız fakat şu anda satmak için oldukça erken. Kripto endüstrisi hala ilk aşamasında ve gelecek yıllarda yüksek gelişme olacak.”

Ong bir kez daha, tüm bu belirteçleri seyretmek için güvenilir bir kaynak gerektirecek olan “gelecekte belirtilebilecek her şeyin belirtileceğini” öngördü.

İlgili: ‘İnşaatçılar sevinir’: Ayı piyasalarının Bitcoin için niçin iyi olduğuna dair uzmanlar

Şef, “CoinGecko, insanların gelecekte listelenecek milyonlarca token hakkında gerekseme duydukları detayları almalarına destek olacak temel altyapı olarak merkezi olmayan geleceği güçlendirmeyi hedefliyor” dedi.

Ek olarak, “mühim seviyede daha azca gürültü ve kısa vadeli trendlerden dikkatin dağılması” sebebiyle ayı piyasasının mükemmel ürünler meydana getirmeye odaklanmak için en iyi vakit bulunduğunu altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir